Ogród Świateł | LAMPA ALADYNA w Legendii

Pamiętacie bajkę o LAMPIE ALADYNA? Teraz jest dobra okazja aby sobie ją przypomnieć. Od 5 listopada otwarte dla wszystkich zostały bramy LEGENDII - Śląskiego Wesołego Miasteczka, bo tam zorganizowana została wystawa OGRÓD ŚWIATEŁ - LAMPA ALADYNA. A my spacer po tym chorzowskim ogrodzie świateł odbyliśmy dzień przed oficjalnym otwarciem, przedpremierowo. Miło było zobaczyć, że nawet w takim jesienno-zimowym raczej sennym okresie Legendia żyje i ma się całkiem ładnie :)INFORMACJE PRAKTYCZNE:
 • Wystawa trwa od 5 listopada 2021 do 27 lutego 2022.
 • Motywem przewodnim tej wystawy jest LAMPA ALADYNA, więc znajdziecie tu instalacje świetlne przedstawiające szereg postaci znanych z tej bajki jak Dżin, Zły Czarnoksiężnik, kochana Księżniczka Jasmina. Będziecie mogli poznać gwardię ogromnych strażników Sułtana, stojących na straży 30-metrowego tunelu świetlnego oraz odwiedzić 12-metrową jaskinię cudów w kształcie węża. 
 • Oprócz barwnych scen, czekają na Was dwa świecące labirynty i kilkadziesiąt instalacji świetlnych, będą także atrakcje multimedialne, m.in. spektakl Rzeki Świateł, który odbywa się na wodzie, mappingi i pokazy laserowe z pełną oprawą dźwiękową. Są także specjalne punkty, gdzie można zrobić sobie ciekawe pamiątkowe zdjęcia.
 • Dodatkowo podczas trwania tej zimowej wystawy, dostępnych będzie aż 15 atrakcji Legendii (w tym karuzele) takich jak Bazyliszek, Gaj Urwisów, Legendia Flower czyli ogromny diabelski młyn, Tea Cups, Magical Lake Expedition oraz wybrane atrakcje dziecięce.
 • Pełną listę atrakcji znajdziecie tutaj: lampaaladyna.ogrodswiatel.pl/mapa-atrakcji.
 • Od 6 grudnia do listy atrakcji dołączy jeszcze multimedialna choinka.
 • Na terenie Legendii będą miejsca gdzie można się ogrzać, będą działać punkty gastronomiczne, więc na spacer po krainie sułtana można wyruszyć z grzanym winem czy kubkiem gorącej czekolady, będzie także tak lubiane przez dzieci ognisko i pianki.
 • Kraina sułtana już na dzień dobry, albo raczej dobry wieczór wita nas 250 lampionami, w sumie na całej wystawie użyto ponad pół miliona lampek LED.
 • Dla dzieci przewidziano specjalną GRYwalizację, na początku zwiedzania zabierzcie specjalną mapkę zdrapkę z zadaniami, oczywiście wszystkie zadania dotyczą bajki o Aladynie, za dobre rozwiązanie na końcu wyprawy czekają nagrody.

 

A teraz CENNIK czyli ILE TO KOSZTUJE?

OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU:

 • BILET NORMALNY (bilet dla osób powyżej 18 roku życia) - 34 zł
 • BILET ULGOWY (dzieci powyżej 3 roku życia - powyżej 36 miesiąca życia, uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie) - 29 zł
 • RODZINNY (podana cena jest ceną za osobę, trzeba kupić przynajmniej 3 bilety, maksymalnie można kupić 6 biletów, w tym: co najmniej jedna osoba dorosła lub maksymalnie 2 osoby dorosłe i przynajmniej jedno jedno dziecko między 3 a 18 rokiem życia) - 28 zł/osoba.
 • DZIECIĘCY (dla dzieci poniżej 3 roku życia tj. do 36 miesiąca życia) - 1 zł

OD PIĄTKU DO NIEDZIELI & ŚWIĘTA:

 • BILET NORMALNY - 39 zł
 • BILET ULGOWY - 34 zł
 • BILET RODZINNY 32 zł/osoba
 • BILET DZIECIĘCY - 1 zł

Bilety na konkretny dzień i godzinę można kupić wcześniej przez internet, tutaj: bilety.ogrodswiatel.pl lub w kasach biletowych przy wejściu do Legendii. Niezależnie na którą godzinę macie bilet na wystawie możecie przebywać aż do zamknięcia. Warto wybrać się na godz. 16:00, wtedy macie czas na zabawę aż do samego zamknięcia, a zaraz po otwarciu jest też najmniej ludzi.

Przygotujcie się na długi spacer, żeby zaliczyć wszystkie atrakcje trzeba obejść całą Legendię dookoła. Czas jaki warto przeznaczyć na pobyt w tym miejscu to minimum 3 godziny (obejście całej przygotowanej ścieżki + zabawa na karuzelach lub korzystanie z innych atrakcji + ewentualnie skorzystanie z gastronomii).

PARKING dla gości ogrodu światła znajduje się na ul. Złotej, można zaparkować też przy ul. Chorzowskiej.

GODZINY OTWARCIA:
5 listopada 2021 - 31 stycznia 2022: 16:00 - 21:00
1 - 27 lutego 2022: 17:00 - 21:00

Jeśli będziecie mieć niedosyt i chęć na więcej to podobne wystawy są w KRAKOWIE: Ogród Świateł - Królewna Śnieżka - Kraków lub w WARSZAWIE: piotruspan.ogrodswiatel.pl.


 
 *
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to