Muzeum Motoryzacji Topacz światecznie...

WROCŁAW to zawsze dobry pomysł na krótszy albo dłuższy wypad z młodszymi czy też starszymi dziećmi, jak i bez dzieci. Po jednym listopadowym dniu w tym mieście i jego okolicach mamy aż pięć nowych miejsc, które chcemy Wam pokazać. Zaczniemy od dość nietypowej wystawy, która uwaga, uwaga... została otwarta akurat w dniu naszych odwiedzin w Muzeum Motoryzacji Topacz


MUZEUM MOTORYZACJI TOPACZ posiada dużą kolekcję samochodów i motocykli, znalazły one swoje bardzo ładne miejsce w pięknym i zadbanym kompleksie pałacowym ZAMKU TOPACZ, a konkretnie w budynku powozowni, który niedawno przeszedł remont. Aktualnie muzeum mieści się na dwóch piętrach tego budynku, czyli zajmuje dwa razy więcej miejsca niż wcześniej, czyli... mamy dwa razy więcej więcej radości ze zwiedzania.

Jak mogliśmy przekonać się sami, najwięcej radości jest tu dzięki otwartej sezonowej wystawie czasowej POJAZDY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach to historia polskiej motoryzacji przedstawiona na wesoło i z elementami świątecznymi.


Do eksponatów nie wolno wchodzić, ale za to znajdziecie tu inne specjalne "pojazdy", w których zrobicie ładne pamiątkowe zdjęcia.

Wystawa będzie czynna do marca 2022 roku, a później muzeum znów czekają pewne bardzo ciekawe zmiany, więc znów będzie powód aby tu wrócić.

Na dobudowanym w czasie niedawnego remontu drugim piętrze znajdują się samochody przedwojenne, okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz motocykle i tak jak na parterze do każdego eksponatu można podejść i zobaczyć go z bliska. Wszystkie egzemplarze, a jest ich w kolekcji muzeum ponad 80, są wyjątkowe i niepowtarzalne! Wśród nich znajdziecie legendarnego Sokoła 1000, Fiata 508 z polskiego montażu, Mikrusa, Syrenę 100, Warszawę M20, Nysę N59, Fiata 125p, 126p, Poloneza, Forda T, Jaguara, DKW, samochody Skoda i Wartburg, a do tego jest tu największa w Polsce kolekcja samochodów Rolls&Royce i Bentley 1933-2005 plus motocykle: Sokoły - wspomniany 1000, a także 600 i 200, motocykle MOJ, Perkun czy Podkowa, wszystkie seryjnie produkowane modele motocykli marki WFM, WSK, SHL i Junak oraz polskie motorowery, motocykle z NRD oraz niemieckie motocykle II wojny światowej.

  • GODZINY OTWARCIA: od poniedziałku do piątku: 16:00 - 21:00 |  soboty i niedziele: 12:00 - 21:00
  • CENY BILETÓW: 25 zł (bilet normalny) | 15 zł (ulgowy) | 70 zł (rodzinny dla czterech osób: 2+2 lub 1+3) | dzieci do lat 6 - gratis
  • Bilety można kupić wcześniej tutaj: bilety.topacz.pl lub na miejscu w kasie muzeum.

W budynku muzeum działa kawiarenka z ciepłymi napojami i ciastem, w kasie można kupić ciekawe pamiątki.

Jeśli chcecie zobaczyć samochody, które często znane są już tylko ze zdjęć w albumach i filmów, które kiedyś były dobrem luksusowym tylko dla nielicznych albo takie, które może nie tak dawno jeździły jeszcze po naszych drogach, ale młodszemu pokoleniu już niestety nie są znane to warto tu zajrzeć - ZAMEK TOPACZ znajduje się kilka kilometrów od centrum Wrocławia i bardzo blisko zjazdu na autostradę A4 w okolicach Bielan Wrocławskich.


Na Muzeum Motoryzacji nie kończą się atrakcje Zamku Topacz, są także inne powody aby tu przyjechać. Co więcej? Można tu odbyć piękny spacer w milionie świateł dzięki LUMINA PARK WROCŁAW - MAGICZNA PODRÓŻ i skorzystać z jarmarku na dziedzińcu z ciepłymi napojami i daniami, ale o tym już będzie następnym razem.

 
 *
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to