Ogrodzieniecka Twierdza Światła na Zamku Ogrodzieniec

Kiedy niedawno pisaliśmy o Zamku Ogrodzieniec nie przypuszczaliśmy, że tak szybko tu wrócimy. Ale wróciliśmy, bo okazja do powrotu była bardzo wyjątkowa. Zapraszamy Was do OGRODZIENIECKIEJ TWIERDZY ŚWIATŁA, która oficjalnie rozbłysła 4 listopada i przez najbliższe miesiące zaprasza w swoje gościnne progi. Jest to nowość przygotowana z myślą o odwiedzających zamek w porze jesiennej i zimowej. 
 

Na terenie przedzamcza oraz na całej trasie zwiedzania zainstalowane zostały iluminacje. Są tu postacie, które kojarzą się z zamkiem, jak Biała Dama i Czarny Pies, podświetlone zostały także same ruiny. Jest światło i jest dźwięk, a to wszystko razem tworzy naprawdę niezapomniany efekt i klimat! Zwiedzając zamek szukajcie wszystkich świetlnych postaci i przedmiotów ukrytych w tajemniczych zamkowych zakamarkach. Cóż tu dużo pisać, to trzeba zobaczyć, więc kiedy można zwiedzać Ogrodzieniecką Twierdzę Światła i ile to kosztuje?

GODZINY OTWARCIA:
  • Ogrodzieniecka Twierdza Światła czynna jest codziennie, od niedzieli do czwartku czynna jest od 16:00 do 20:00, w piątki i soboty od 16:00 do 21:00. 

BILETY WSTĘPU:
  • Bilet normalny kosztuje 29 zł, a ulgowy 23 zł.
  • Bilet ulgowy przysługuje dzieciom od dnia ukończenia 5 roku życia (młodsze wchodzą bezpłatnie), uczniom oraz studentom do 26 roku życia, rencistom i emerytom.
 
W czasie oficjalnego otwarcia przewidziane były dodatkowe atrakcje, jak m.in. pokaz teatru ognia, co pokażemy Wam jeszcze w filmie.
 
Odwiedzając Zamek Ogrodzieniec w weekend możecie liczyć na dodatkowe atrakcje. Jakie? To na razie niespodzianka, jeśli chcecie wiedzieć więcej zaglądajcie na profil Ogrodzieniecka Twierdza Światła.
 
 
 
Mamy nadzieję, że Podzamcze & Zamek Ogrodzieniec znajdą się w Waszych wycieczkowych planach na najbliższe tygodnie. My także chętnie tu jeszcze wrócimy, szczególnie białą zimą będzie tu prawdziwie bajkowo, więc... do zobaczenia na Zamku Ogrodzieniec.
 
 

Komentarze

  1. Ania Polskie Szlaki14 listopada 2021 17:39

    Cudnie, chcemy jechać ���� pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz