Spacerem... Świąteczne Bielsko-Biała

Jakie miasto warto odwiedzić w okresie kiedy na ulicach królują świąteczne iluminacje? Warte uwagi i dłuższego spaceru jest w tym roku BIELSKO-BIAŁA. Ulice centrum Bielska wyglądają bajecznie, a poza choinkami i dekoracjami typowymi dla tego świątecznego okresu, Bielsko to jedyne miasto w Polsce gdzie zobaczycie ogromne świecące figury Reksia oraz Bolka i Lolka.


NAJCIEKAWSZE DEKORACJE ŚWIĄTECZNE:

  • Spacer rozpoczynamy na PLACU WOLNOŚCI - tu znajdziemy ogromne świecące figury BOLKA & LOLKA, a niedaleko, na PLACU WOJSKA POLSKIEGO, rzeźby bohaterów filmu "Porwanie Baltazara Gąbki" - Smoka, Bartolini Bartłomieja, a także Szpiega z Krainy Deszczowców.
  • Jasno przystrojoną ulicą 11 listopada idziemy do Pomnika Reksia, tu zaparkował ŚW. MIKOŁAJ w saniach ciągniętych przez ekipę reniferów. 
  • Na Mostku na rzece Białej stanęła DAMA & GENTLEMAN.
  • Spod pomnika Reksia możemy odbić w kierunku GALERII SFERA gdzie przed wejściem znajduje się duże świetlne "I <3 BB", w środku jest przyjemnie jasno i wiele ładnych dekoracji. Po wyjściu z galerii można zerknąć jeszcze na rzeźby Bolka i Lolka.
  • Wracamy na ul. 11 listopada i idziemy w kierunku ul. Przechód Schodowy gdzie stanął świetlny REKSIO w rozmiarze XXL. Warto podejść blisko niego, wtedy pięknie Wam zaszczeka ;)
  • Ładnie rozświetlonym przejściem podziemnym idziemy już na PLAC BOLESŁAWA CHROBREGO gdzie stanęła miss tych świątecznych dekoracji czyli bardzo efektowna prawie szesnastometrowa CHOINKA, świetlna ramka do zdjęć w formie kartki z życzeniami oraz anioł. Pięknie prezentuje się rozświetlony iluminacjami Zamek książąt Sułkowskich. Opuszczając Plac Chrobrego, a idąc już w stronę Rynku po prawej stronie zobaczycie bardzo ładną świąteczną szopkę z dużymi drewnianymi figurami.
  • Kolejne choinki znajdują się na RYNKU i PLACU OPATRZNOŚCI BOŻEJ.
  • Pięknie prezentuje się także osiem odchodzących od Rynku uliczek: ul. Podcienie, Wzgórze, Schodowa, Kościelna, Cieszyńska, Celna, Kręta i Słowackiego.
  • Ostatnie miejsce na naszej mapie to PLAC RATUSZOWY gdzie wyrosła dziesięciometrowa choinka, przy okazji możemy przejść pod świetlnymi łukami na KRZYWYM MOSTKU i odwiedzić Pampaliniego na bajkowym szlaku.
 
Mapa świątecznych dekoracji:


 

Mapa Bielska-Białej z przykładową trasą spaceru:


 
PARKINGI W BIELSKU:
Strefa Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej funkcjonuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Więcej o parkowaniu w Bielsku tutaj.
 
Świąteczne dekoracje w Bielsku będą nas cieszyć do końca stycznia. Jeśli będziecie w okolicach Bielska to warto pospacerować po centrum miasta, szczególnie po zmroku. 
 
*
 Świąteczna szopka na Placu Bolesława Chrobrego
 
 
 
*
Plac Wolności | Świecące figury Bolka i Lolka


 
*
ul. Przechód Schodowy | Ogromny Reksio


 
*
Przejście podziemne na Plac Bolesława Chrobrego
 

 
*
Plac Bolesława Chrobrego świątecznie...*
Świąteczna pocztówka na Placu Chrobrego


*
Rynek w Bielsku-Białej i uliczki dochodzące do rynku

 


*
Święta Mikołaj & Renifery przy pomniku Reksia


 
*
Dama & Gentleman na moście na Białej*
Plac Wojska Polskiego | Rzeźby Smoka & Bartolini Bartłomieja oraz Szpiega z Krainy Deszczowców*
Ratusz Miejski & świąteczna choinka i Krzywy Mostek


 
*
Świąteczne uliczki Bielska-Białej


 
*
Teatr Polski w Bielsku-Białej 


 
*
Galeria Sfera w Bielsku-Białej


 *
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to