Park Miliona Świateł w Zabrzu | 2023

Od 20 października 2023 swoje bramy ponownie otworzył Park Miliona Świateł w Zabrzu. Tak jak w ubiegłych latach świetlne instalacje zagościły na terenie Kąpieliska Leśnego (ul. Srebrna 10), które dzięki temu nie zapada w posezonowy sen, ale żyje i ma się bardzo kolorowo i to wyraźnie bardziej niż w poprzednim sezonie ;) Aż do końca lutego 2024 rządzi tu... ALICJA, tak, ta z Krainy Czarów. Nowy temat to zupełnie nowe świetlne instalacje, które zostały rozstawione wzdłuż całej przygotowanej trasy zwiedzania, której pokonanie wymaga zrobienia podobno ok. 2475 kroków. 

 • Cała wystawa rozświetlona jest ponad milionem wielobarwnych i energooszczędnych diod LED i uzupełniona przez efekty muzyczne i dźwiękowe.
 • Nowością jest m.in. zielony labirynt o powierzchni 500m2, który także kryje świetlne rzeźby. Nie zabrakło instalacji na wodzie i foto punktów gdzie możecie zrobić pamiątkowe zdjęcia.
 • Dla dzieci jest znana z poprzednich edycji karuzela napędzana siłą opiekunów, pojawiły się także obrotowe filiżanki.

Tak jak w zeszłym sezonie w niedziele w parku będzie można spotkać alpaki, a w pierwsze soboty po otwarciu dodatkową atrakcją były pokazy laserowe o każdej pełnej godzinie. W planach są jeszcze inne wydarzenia, informacji o nich szukajcie na profilu Parku Miliona Świateł.

Na głównej alejce zaraz przy wejściu stoją drewniane kramy jak na świątecznym jarmarku. Można tu kupić ciepłe napoje (w tym grzane wino i gorącą czekoladę), świetlne pamiątki, popcorn, watę cukrową kolorową lub świecącą, sery góralskie z boczkiem i żurawiną lub kołacze węgierskie.

 • Ceny w sezonie 2023/2024: kawa 12-15 zł, herbata 9-10 zł, czekolada na gorąco z piankami 15 zł, serek góralski z grilla - 8 zł (z boczkiem lub żurawiną + 1 zł), kołacz węgierski z posypką - 20 zł, z kremem i posypką - 25 zł, popcorn lub wata cukrowa - 15 zł, świecąca wata cukrowa - 22 zł.

W parku działa także Tanieobiadanie - Obiady z darmowym dowozem, gdzie można zjeść m.in. pizzę, a przy okazji można się ogrzać ;)

Park Miliona Świateł można odwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 17:00 - 21:00 aż do 14 lutego 2024 roku. Bilety można kupić na stronie internetowej Parku lub w kasie biletowej na miejscu. Bilety zakupione przez internet nie mają konkretnej daty, jest to duży plus, ale uwaga - nie można ich zwrócić.

Ile kosztuje wstęp do Parku Miliona Świateł?

 • bilet normalny - 41 zł, ulgowy - 37 zł, rodzinny 2+2 - 137 zł
 • Promocja - taniej online (bilety do wykorzystania od wtorku do czwartku): normalny 31 zł, ulgowy 27 zł, rodzinny 102 zł
 • Dzieci do lat trzech mają wejście darmowe.
 • Parking płatny - 5 zł.

Jak dojechać do Parku Miliona Świateł autobusem?

 • Jeśli chcecie skorzystać z komunikacji miejskiej to polecamy przydatną stronę lub aplikację jakdojade.pl, dzięki której sprawdzicie dojazd do Parku Miliona Świateł z Waszej okolicy - najbliższy przystanek autobusowy to Maciejów Kąpielisko.
 *
Park Miliona Świateł w Zabrzu w sezonie 2023/2024 prezentuje się tak...
 
 
 *

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

 1. Odwiedzamy co roku, warto szczególnie jak jest biało. Fajny klimat.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to