Park Miliona Świateł w Zabrzu | 2023

Od 20 października 2023 swoje bramy ponownie otworzył Park Miliona Świateł w Zabrzu. Tak jak w ubiegłych latach świetlne instalacje zagościły na terenie Kąpieliska Leśnego (ul. Srebrna 10), które dzięki temu nie zapada w posezonowy sen, ale żyje i ma się bardzo kolorowo i to wyraźnie bardziej niż w poprzednim sezonie ;) Aż do końca lutego 2024 rządzi tu... ALICJA, tak, ta z Krainy Czarów. Nowy temat to zupełnie nowe świetlne instalacje, które zostały rozstawione wzdłuż całej przygotowanej trasy zwiedzania, której pokonanie wymaga zrobienia podobno ok. 2475 kroków. 

  • Cała wystawa rozświetlona jest ponad milionem wielobarwnych i energooszczędnych diod LED i uzupełniona przez efekty muzyczne i dźwiękowe.
  • Nowością jest m.in. zielony labirynt o powierzchni 500m2, który także kryje świetlne rzeźby. Nie zabrakło instalacji na wodzie i foto punktów gdzie możecie zrobić pamiątkowe zdjęcia.
  • Dla dzieci jest znana z poprzednich edycji karuzela napędzana siłą opiekunów, pojawiły się także obrotowe filiżanki.

Tak jak w zeszłym sezonie w niedziele w parku będzie można spotkać alpaki, a w pierwsze soboty po otwarciu dodatkową atrakcją były pokazy laserowe o każdej pełnej godzinie. W planach są jeszcze inne wydarzenia, informacji o nich szukajcie na profilu Parku Miliona Świateł.

Na głównej alejce zaraz przy wejściu stoją drewniane kramy jak na świątecznym jarmarku. Można tu kupić ciepłe napoje (w tym grzane wino i gorącą czekoladę), świetlne pamiątki, popcorn, watę cukrową kolorową lub świecącą, sery góralskie z boczkiem i żurawiną lub kołacze węgierskie.

  • Ceny w sezonie 2023/2024: kawa 12-15 zł, herbata 9-10 zł, czekolada na gorąco z piankami 15 zł, serek góralski z grilla - 8 zł (z boczkiem lub żurawiną + 1 zł), kołacz węgierski z posypką - 20 zł, z kremem i posypką - 25 zł, popcorn lub wata cukrowa - 15 zł, świecąca wata cukrowa - 22 zł.

W parku działa także Tanieobiadanie - Obiady z darmowym dowozem, gdzie można zjeść m.in. pizzę, a przy okazji można się ogrzać ;)

Park Miliona Świateł można odwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 17:00 - 21:00 aż do 14 lutego 2024 roku. Bilety można kupić na stronie internetowej Parku lub w kasie biletowej na miejscu. Bilety zakupione przez internet nie mają konkretnej daty, jest to duży plus, ale uwaga - nie można ich zwrócić.

Ile kosztuje wstęp do Parku Miliona Świateł?

  • bilet normalny - 41 zł, ulgowy - 37 zł, rodzinny 2+2 - 137 zł
  • Promocja - taniej online (bilety do wykorzystania od wtorku do czwartku): normalny 31 zł, ulgowy 27 zł, rodzinny 102 zł
  • Dzieci do lat trzech mają wejście darmowe.
  • Parking płatny - 5 zł.

Jak dojechać do Parku Miliona Świateł autobusem?

  • Jeśli chcecie skorzystać z komunikacji miejskiej to polecamy przydatną stronę lub aplikację jakdojade.pl, dzięki której sprawdzicie dojazd do Parku Miliona Świateł z Waszej okolicy - najbliższy przystanek autobusowy to Maciejów Kąpielisko.
 *
Park Miliona Świateł w Zabrzu w sezonie 2023/2024 prezentuje się tak...
 
 
 *

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to