Park Leśna w Sosnowcu

Jesień nie wszystkich wprawia w dobry nastrój, perspektywa zbliżającej się zimy nieco nas już mrozi, ale mamy sposób na jesienne smutki. Jak się ratować? Tylko spacer Panowie, Panie i Dzieci, tylko spacer... bo jeszcze się na szczęście nie zdarzyło, żeby złotej polskiej jesieni nie było.Jesień to czas kiedy odwiedzamy znajome i nieznajome parki, jednym z tych z którym w ostatnich latach zdążyliśmy bliżej się poznać jest Park im. Jacka Kuronia położony w dzielnicy Sosnowca - Kazimierzu Górniczym. Park ten spodobał nam się już od pierwszej wizyty i niezmiennie co roku wracamy tam na spacer.

Do tego parku mamy nieco ponad 30 km także jadąc tu planujemy zawsze dłuższy spacer i zawsze jesienią, bo wtedy jest tu najpiękniej: woda i jesienne zabarwienie drzew to cały urok tego miejsca.
Dodatkową atrakcją dla dzieci są mieszkające na terenie parku żywe zwierzęta w mini zoo: ozdobne ptaki i sympatyczne ssaki. 
Teoretycznie zwierząt nie można karmić, ale w praktyce większość i tak to robi i zawsze tak było. Na swoje usprawiedliwienie mamy to, że w poprzednich latach kartki z zakazem karmienia nie były wieszane, a w tym roku zauważyliśmy jedną kartkę dość wysoko na drzewie na końcu wybiegu kóz, ale było to już po tym jak już pozbyliśmy się wszystkich jabłek i całej marchewki... Oczywiście ani kozy, ani osioł niestety nie przyznali się, że wprowadzono tu jakieś nowe zasady.

Zakątek łabędzi - (wcale nie) brzydkie kaczątka dorastają...

Charakterystyczne dla tego parku są różne "ozdobniki", jak ten muchomor.
Spacerując parkowymi alejkami w różnych miejscach napotykamy kolorowe figury zwierząt. 

W parku są miejsca gdzie dzieci mogą się pobawić, jednak większości z nich przydałby się lifting - parkowe huśtawki zapewne mają niemałą wartość historyczną... 

Z roku na rok coraz więcej tu kramów z różnościami... balony, żelki, wata, lody, gofry, popcorn i obwarzanki... Główna parkowa alejka jest jak deptak z tymi wszystkimi atrakcjami.
Przy parku znajduje się dość duży parking (ul. Brunona Jasieńskiego), działa także mała gastronomia i restauracja "Leśna".

Park Leśna jest cichy, spokojny i rozległy, znajdziemy w nim dłuższe i krótsze trasy spacerowe, a do dyspozycji mamy tereny typowo parkowe z alejkami lub bardziej leśne.


Park Leśna śmiało możemy nazwać dobrym miejscem na spokojny rodzinny spacer, szczególnie teraz kiedy jesień rozkwitła swoimi najpiękniejszymi kolorami. 

1 komentarz:

  1. Jak widać park jesienią wygląda wyjątkowo pięknie. :)

    OdpowiedzUsuń