Park Leśna w Sosnowcu

Jesień nie wszystkich wprawia w dobry nastrój, perspektywa zbliżającej się zimy nieco nas już mrozi, ale mamy sposób na jesienne smutki. Jak się ratować? Tylko spacer, tylko spacer... bo jeszcze się na szczęście nie zdarzyło, żeby złotej polskiej jesieni nie było.Jesień to czas kiedy odwiedzamy znajome i nieznajome parki, jednym z tych z którym w ostatnich latach zdążyliśmy bliżej się poznać jest Park im. Jacka Kuronia, zwany także Parkiem Leśna, położony w dzielnicy Sosnowca - Kazimierzu Górniczym. Park ten spodobał nam się już od pierwszej wizyty i niezmiennie co roku wracamy tam na jesienny spacer.

Do tego parku mamy nieco ponad 30 km także jadąc tu planujemy zawsze dłuższy spacer i zawsze jesienią, bo wtedy jest tu najpiękniej - piękne kolorowe drzewa i woda, w której się przeglądają to cały urok tego miejsca.
Dodatkową atrakcją dla dzieci są mieszkające na terenie parku w mini zoo żywe zwierzęta: ozdobne ptaki i sympatyczne ssaki. 
Zakątek łabędzi - (wcale nie) brzydkie kaczątka dorastają...

Charakterystyczne dla tego parku są różne "ozdobniki", jak ten muchomor.
Spacerując parkowymi alejkami w różnych miejscach napotykamy kolorowe figury zwierząt. 

Tak było...
W parku były miejsca gdzie dzieci mogły się pobawić, jednak większości z nich z utęsknieniem czekała na lifting - parkowe huśtawki zapewne miały niemałą wartość historyczną... 

Z roku na rok coraz więcej tu kramów z różnościami... balony, żelki, wata, lody, gofry, popcorn i obwarzanki... Główna parkowa alejka jest jak deptak z tymi wszystkimi atrakcjami.
Przy parku znajduje się dość duży parking (ul. Brunona Jasieńskiego), działa także mała gastronomia i restauracja "Leśna".

Park Leśna jest cichy, spokojny i rozległy, znajdziemy w nim dłuższe i krótsze trasy spacerowe, a do dyspozycji mamy tereny typowo parkowe z alejkami lub bardziej leśne.


Park Leśna śmiało możemy nazwać idealnym miejscem na spokojny rodzinny spacer, szczególnie teraz kiedy jesień rozkwitła swoimi najpiękniejszymi kolorami. 

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to