Maluch Cafe w Bielsku-Białej

W marcu tego roku pierwsze urodziny świętował wyjątkowy solenizant - Maluch Cafe w Bielsku-Białej (ul. Cieszyńska 3). Mimo młodego wieku posiada już nagrody - pierwsza to Korona Smakosza, którą w zeszłym roku uzyskał w kategorii Wystrój lokalu startując w gronie 69 bielskich lokali zgłoszonych do konkursu. Ma na swoim koncie także zwycięstwo w plebiscycie na Najlepszy Lokal Gastronomiczny 2015 w Bielsku Białej i powiecie bielskim

 
Choć wszelkie wyróżnienia z pewnością mają działać zachęcająco to nie dla nagród wybraliśmy się w to miejsce, ale dla słynnych domowych ciast (ja), chrupiących zapiekanek (Jacek) i motywu wiodącego czyli Maluszka (chłopcy) - i chyba najbardziej dla niego :)Nasza wyprawa mogłaby być inspiracją scenariusza odcinka serialu "Rodzina Pytalskich" - w tej oglądanej przez nas kiedyś serii mały Wiktor Pytalski zadaje pytanie, a wybrany członek rodziny przenosi się z tym chcącym wszystko wiedzieć dzieckiem do miejsca gdzie dany problem można łatwo wyjaśnić. U nas podobnie - w drodze do Bielska Antoś prosił tatę o wyjaśnienie jak działa samochód, więc idealnie się złożyło, że i my, tak jak Pytalscy, przenieśliśmy się akurat w pewne tajemnicze miejsce, a taki obrazek zastany na miejscu bardzo nam pomógł.


Bohaterem Maluch Cafe jest właśnie Maluszek - Fiat 126p. I pomysł ten to strzał w dziesiątkę, bo gdzie jeśli nie w Bielsku-Białej powinien on mieć swoje wyjątkowe miejsce? To Bielsko jest miastem, które przez wiele lat słynęło z Fabryki Samochodów Małolitrażowych i produkcji tego niegdyś najpopularniejszego rodzinnego samochodu. Miejsce to nazywane jest kawiarnią i taką pełni funkcję, ale nie tylko, ponieważ dzięki zgromadzeniu ciekawych pamiątek dotyczących Malucha aspiruje do bycia także muzeum Fiata 126p


Komplet wypoczynkowy z oryginalnymi fotelami i stolikiem-silnikiem.
 

Kolejne części tego samochodu (a dokładnie Fiata z 1983 roku uratowanego ze złomowiska) znajdziemy w dalszej wędrówce po muzeum-kawiarni.


Gablotki pełne są pamiątek związanych z Maluszkiem, a na ścinach wiele jest rysunków technicznych i zdjęć pełnych wspomnień, dzięki temu miejsce to przypomina ważny kawałek historii miasta. 

Łącznie w latach 1973 - 2000 wyprodukowano w Bielsku-Białej i w Tychach 3 318 674 maluchów.

 
 

Kawiarniane menu poza faktami i ciekawostkami dotyczącymi Malucha pełne jest dobroci w przyjaznych cenach co nie ułatwia wyboru... Poza kawą i herbatą warta uwagi jest też czekolada na gorąco w wielu wariantach. Poza tym desery lodowe, zapiekanki i te słynne "domowe" ciasta.
Za pierwszą salą kawiarni jest mała oranżeria i to miejsce wybraliśmy - w ten deszczowy dzień brakowało nam światła, a tutaj znaleźliśmy go sporo. Chłopcy dostali stolik zamontowany na oryginalnej skrzyni biegów Maluszka.


Kiedy zobaczyli jak serwuje się tu lody to o dalszym studiowaniu menu nie było już mowy.


Wesoła krówka, która zamiast mleka daje gotowe lody (9 zł).
Do wyboru jest równie radosny byczek lub tukan.Sernik na jogurcie z ciepłymi malinami (12 zł).Zapiekanka klasyk czyli pieczarki, szynka i ser (9 zł).


Korzystając z okazji i uprzejmości gospodyni tego miejsca zwiedziliśmy dokładnie także drugi poziom Maluch Cafe, czyli tę część, która znajduje się w XIV wiecznej piwnicy.

Na początek zejście w dół i chromowane zderzaki jako poręcze. Zachęcające, prawda? :)


Wśród eksponatów które znaleźliśmy na dole warto wymienić oryginalny talon na Fiata 126p, talon na benzynę i zabawki z lat siedemdziesiątych.

Miłe i klimatyczne wnętrze...


 


Salonik VIP 


Z Maluch Cafe można wyjść z ciekawą pamiątką - od przypinek, naszywek i magnesów po modele maluszka, kubki, koszulki czy etui na telefony.


 
Maluch Cafe znajduje się w jednej z kamienic blisko bielskiego rynku. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieć przyjemność ponownie odwiedzić to miejsce.


I czekamy na takie pytanie... Może następnym razem? :)*
Korzystając z bliskości rynku wybraliśmy się na mały spacer. 

 


Maluszek w Bielsku? Nie tylko w muzeum :)Zgodnie z planem odwiedziliśmy Reksia, który jednak prostym gestem dał nam do zrozumienia, że czas już wracać i dobrze że go posłuchaliśmy - uratował nas przed kolejnym tego dnia deszczem :)

*Maluch Cafe
ul. Cieszyńska 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 602 328 298

strona internetowa: www.maluch-cafe.pl
facebook: www.facebook.com/pages/Maluch-Cafe

Komentarze

  1. świetne miejsce dla miłośników kawy i motoryzacji!

    OdpowiedzUsuń
  2. A gdybyście mieli mi podać najlepszą kawę, to jaką byście wymienili? Czy to jest konkret - https://rankingiproduktow.pl/ranking-kaw-ziarnistych/ ? Na jakie inne warto postawić, aby to miało ręce i nogi? Macie jakieś pewniaki? Gdzie warto uderzyć?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to