Park Miejski Strzelnica w Rudzie Śląskiej

Park Miejski Strzelnica w Rudzie Śląskiej Bielszowicach odwiedziliśmy chcąc przetestować tor do jazdy na rowerze, który został oddany do użytku pod koniec sierpnia tego roku. Poza torem w parku znaleźliśmy niespodziankę czyli mini zoo za Restauracją Parkową, a także parkowy "standard" czyli plac zabaw i siłownię. Co najbardziej mnie ucieszyło to przy okazji naszej drugiej wizyty w tym parku zobaczyliśmy może nieco deszczową, ale za to bardzo kolorową jesień


Tor w bielszowickim parku przeznaczony jest dla rowerzystów o każdym stopniu umiejętności, nawet nasz sześciolatek świetnie sobie radził na trudniejszych odcinkach, choć o wiele pewniej czuł się kiedy tor był tylko do naszej dyspozycji.


W pogodny dzień chętnych do jazdy nie brakowało.

Tor w Parku Strzelnica jest jednym z pierwszych takich torów na Śląsku. Zwany także rowerowym placem zabaw typu "pumptrack" umożliwia jazdę na rowerze praktycznie bez konieczności pedałowania, bo jazda może odbywać się dzięki balansowi ciała rowerzysty. Jazda na rowerze po takim torze rozwija koordynację ruchową całego ciała oraz zmysł równowagi i jest doskonałym treningiem poprawiającym krążenie i rozwijającym ogólną kondycję fizyczną.  
Długość toru wynosi 125 m, a całkowita powierzchnia obiektu to ok. 520 m2.  Jest tu wiele odcinków prostych, zakrętów i garbów. Oznaczone są miejsca wjazdu i zjazdu z toru. Koszt takiej inwestycji to ok. 120 tys. zł. 
W sąsiedztwie toru zlokalizowano plac zabaw i siłownię, w planach jest jeszcze budowa parku linowego i boiska piłkarskiego.
W mini zoo zwierzęta mieszkają od wiosny do jesieni. Mieszkańcy tego obszernego restauracyjnego "ogródka" są bardzo towarzyscy i na pewno ucieszą się ze smacznych i zdrowych przekąsek - nie zapomnijcie proszę żeby zabrać małe albo większe co nieco dla nich ;)

Kolorowa choć deszczowa Pani Jesień w kilku odsłonach :)


 I  na koniec taka myśl... Jeśli ktoś z Was interesuje się sprawami związanymi z budżetem obywatelskim w swoim mieście to może warto byłoby przyjrzeć się bliżej możliwości realizacji takiej inwestycji jak tor do jazdy na rowerze? My już o tym myślimy :)


Park Miejski Strzelnica zlokalizowany jest w Bielszowicach
(Ruda Śląska, ul. Sportowców)

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to