Okolice Góry Świętej Anny

Każdy powód żeby wybrać się na wycieczkę jest dobry, a tym razem trzeba było dobrze rozpocząć czas wakacji, w końcu mamy na pokładzie dwóch uczniów, którzy na koniec czerwca czekali z utęsknieniem. Odwiedziliśmy Opolszczyznę, czyli okolice nieco przez nas zapomniane. Przyznaję, dawno tu nie byliśmy, a szkoda, bo dojazd w te strony jest idealny, a i atrakcji jak się okazało na miejscu można znaleźć coraz więcej. A do tego dla każdego coś miłego.


Rozpoczęliśmy na wysokości 408 m n.p.m., tyle liczy sobie Góra Świętej Anny na szczycie której znajduje się Sanktuarium św. Anny (link). Środek tygodnia, więc było tu cicho i spokojnie, po prostu  i d e a l n i e.Jeśli planujecie dalszą drogę warto posilić się w Domu Pielgrzyma - kuchnia jak najbardziej domowa i smaczna. Do wyboru zupa + kilka zestawów (m.in. z mielonym, rolalub kotletem). Taki przykładowy zestaw to koszt 14 zł.


Kolejny punkt to położona w odległości zaledwie 200 m od parkingu pod sanktuarium zjeżdżalnia grawitacyjna (link) o długości 600 metrów typu alpine coaster czyli taka, która gwarantuje bezpieczną zabawę. Warto kupić karnet na 5 zjazw za 20 zł - jest to bardzo przyjazna cena. Dzieci do lat pięciu nie płacą za zjazd natomiast opiekun zjeżdżający z dzieckiem płaci normalnie za jednorazowy przejazd. Samodzielnie z tej zjeżdżalni mogą korzystać dzieci powyżej 8 lat.Zjeżdżalnia czynna jest od maja do października od 10:00 do 20:00 (od wtorku do niedzieli, ale w czasie wakacji codziennie), od listopada do kwietnia tylko w weekendy od godz. 11 do zmroku.Na lewo od zjeżdżalni znajdziecie miejsce idealne na spacer lub wybieganie - ścieżka dydaktyczna w dawnym kamieniołomie nefelinitów. Warto zejść jeszcze niżej żeby zobaczyć rozległy amfiteatr utworzony także w starym kamieniołomie.
Zjeżdżając z Góry Świętej Anny warto zaliczyć punkt widokowy. Przy dobrej widoczności można stąd wypatrzeć naprawdę sporo ciekawych miejsc, a do tego wszystkie można rozpoznać dzięki specjalnemu foto-opisowi.


 
Park miniatur Olszowa (link) to był ostatni punkt naszej wycieczki, bylmy ciekawi co oferuje "Najlepszy Produkt Turystyczny Opolszczyzny 2015". W parku tym znajdziecie kilkanaście miniatur najbardziej znanych obiektów sakralnych głównie Polski i Europy, m.in. Sanktuarium na Jasnej Górze, Katedrę Wawelską w Krakowie, Katedrę i Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę i Plac św. Piotra w Rzymie czy Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Park jest niewielki, ale bardzo ładnie utrzymany, sporo tu kwiatów i zieleni.
 

Wszystkie miniatury wykonane są w skali 1:25, więc niektóre są naprawdę spore - największa budowla ma wysokość prawie 6,5 m.

Bilet rodzinny dla 3 osób to koszt 45 zł, dla 4 - 60 zł, w cenie biletu wstęp do parku miniatur, a dla dzieci do lat 13 dodatkowo zabawa w parku linowym (bez ograniczeń czasowych). Na miejscu jest także mały plac zabaw, bajkowa sala zabaw (cennik) i restauracja (menu). 


Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to