Dzień otwarty Parku Techniki Wojskowej w Zabrzu

Kolejny wpis i znowu Zabrze. Już niedługo będziemy mogli mówić tak...
Jeśli nie ma nas w domu to jesteśmy w Zabrzu ;)

Dziś kolejna nowa atrakcja Zabrza - Park Techniki Wojskowej, który jest elementem kompleksu o nazwie Park 12C, o którym pisałam już tutaj (Podziemia Kopalni Królowa Luiza) i tutaj (Industriada na Bajtel Grubie). Park Techniki Wojskowej został otwarty dla zwiedzających w lipcu tego roku, a w ostatnią sobotę zorganizowano tu dzień otwarty. W tym dniu wstęp dla każdego kosztował tylko złotówkę, ale atrakcje tego dnia były oczywiście bezcenne :)


Z powodu różnych obowiązków, które tego dnia otoczyły mnie ciasnym kręgiem, sama tutaj nie dojechałam - tym razem F & A na imprezę pojechali z tatą. Każdy z nich przywiózł mi cały aparat zdjęć, więc mam ich dla Was sporo. Czasem do wyboru miałam 3 dokładnie takie same, cóż za rodzinna zgodność kadrów :) Nie chciałabym aby na marne poszedł ich trud dokumentowania tej imprezy i to przy padającym tego dnia deszczu, więc fotorelacja z tego wydarzenia być musi.Co można zobaczyć tutaj nie tylko od święta? W Parku zgromadzono sprzęt wojskowy z XX wieku - czołgi, amfibie, wozy pancerne, samoloty, wyrzutnie rakiet, razem ponad 30 pojazdów wojskowych, a także broń, mundury i inne eksponaty wojskowe i militarne.

"Od święta", czyli w trakcie dnia otwartego, rozruszano niektóre z pojazdów wojskowych, za dodatkową opłatą można było się przejechać amfibią lub opancerzonym ciągnikiem artyleryjskim, przelecieć na długiej tyrolce nad całym parkiem, wybić dla siebie unikatowy nieśmiertelnik albo skorzystać ze strzelnicy paintball. W miesiącach wakacyjnych Park otwarty jest od godz. 8:00 do 20:00, jednak godziny otwarcia zmieniają się w zależności od pory roku - aktualne informacje znajdziecie na stronie internetowej.


Ci, którzy nie załapali się na sobotnie zwiedzanie za złotówkę za bilety muszą zapłacić 12 zł (normalny) lub 9 zł (ulgowy), ale mam dobrą wiadomość - w lipcu i sierpniu obowiązują ceny wakacyjne czyli odpowiednio 7 zł za bilet normalny i 5 zł za ulgowy.


Jak możecie zobaczyć na zdjęciach miejsce to wyróżnia się czymś od innych "muzeów" - eksponaty można dotykać, a do niektórych także zajrzeć.

Do zobaczenia w Zabrzu :) 


PS. Przy okazji publikacji zdjecia, które widzicie wyżej, dostałam inne bardzo wyjątkowe zdjęcie od jednego z czytelników, bardzo za nie dziękuję :)


*Park Techniki Wojskowej
ul. Sienkiewicza 43, Zabrze

strona internetowa: www.mtwzabrze.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to