Park linowy Goczałkowice-Zdrój

Park linowy w Goczałkowicach-Zdroju to nowe miejsce na mapie parków linowych na Śląsku. Odwiedziliśmy go w czasie ostatnich letnich wakacji poszukując cienia w upalny dzień.  Cienia tu sporo, bo park linowy znajduje się pomiędzy dużymi rozłożystymi drzewami. Poza zawieszonymi na drzewach linowymi ścieżkami w części naziemnej znajdziecie miejsca do odpoczynku dla tych, którzy nie planują wchodzić wysoko. Jak wysoko jest w tym parku? Jak widać na zdjęciach - bardzo Ale i młodsze dzieci znajdą tu trasę dla siebie. Chłopcy wybrali trasę średnią i przeszli ją bez większych kłopotów. Trasa ta dostępna jest dla dzieci, które potrafią sięgnąć ręką na wysokość 170 cm. W razie wątpliwości pomocą służą instruktorzy. 


Łączna długość wszystkich tras w tym parku wynosi 700 metrów. Poza trasą szkoleniową, która każdy przechodzi obowiązkowo, są trzy. Pierwszą jest TRASA MAŁA przeznaczona dla najmłodszych, dostosowana do dzieci i ich potrzeb i możliwości. Zawieszona jest na niskiej wysokości, co pozwala rodzicom na obserwację i doping swoich dzieci. Aby spokojnie pokonać tę trasę samodzielnie, dziecko powinno sięgać ręką na wysokość minimum 130-135 cm. Drugą trasą jest TRASA ŚREDNIA - przeznaczona dla młodzieży i dorosłych oraz trzecią TRASA DUŻA - najwyżej zawieszona i najtrudniejsza wymagająca już większego doświadczenia i odwagi.

Aktualny CENNIK znajduje się tutaj. Z kartą Dużej Rodziny 5% zniżki.
Park linowy działa sezonowo, aktualnych informacji szukajcie zawsze na stronie internetowej tutaj.


Goczałkowice-Zdrój to dobre miejsce na jednodniową wycieczkę z dziećmi. Park linowy to nie jedyna atrakcja. Jest tu jeszcze bardzo ładny park zdrojowy i spokojne ścieżki spacerowo-rowerowe wokół stawów, którymi można dojść lub dojechać także na zaporę Jeziora Goczałkowickiego. W tej okolicy znajdują się słynne Ogrody Kapias, które warto odwiedzić o każdej porze roku.


Więcej o Goczałkowicach-Zdroju w naszych relacjach:


*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to