Poznajemy... New Life Story w Niekarmi k/Gliwic

NEW LIFE STORY to miejsce, o którym marzy każdy koń. Tworzone przez ludzi, którzy całym sercem je kochają. Razem tworzą jedną wielką rodzinę. Poznajcie ją...

  • Gdzie znajdziecie New Life Story? W Niekarmi (ul. Leśna 15), blisko Pławniowic, Gliwic, Pyskowic czy Strzelec Opolskich.

Spotkacie tu konie zimnokrwiste, każdy ma swoją historię, często smutną lub za sobą życie pełne pracy dla człowieka, który zamiast zapewnić godną emeryturę wolał sprzedać na mięso i takie które urodziły się tylko po to, żeby już będąc dziećmi trafić prosto na hak... Aktualnie w szczęśliwym zakątku pod lasem jest aż 18 koni. Niektóre dopiero tu dostały swoje pierwsze imię...


Tu stawiane są na cztery kopyta tak by w dobrej kondycji przeżyć resztę życia w tej wesołej końskiej rodzince, mając przy okazji zajęcia dostosowane do swoich możliwości. Konie są w dobrej kondycji, chętne do pracy, pod stałą opieką fizjoterapeuty, z dopasowanym sprzętem, na bieżąco diagnozowane i leczone.

Można tu zajrzeć o każdej porze roku i jest to miejsce dla osób w każdym wieku, dorosłych, młodzieży i dzieci już od lat 4. Dla osób początkujących lub jeszcze nie jeżdżących, które chcą uczyć się w przyjaznej atmosferze, blisko natury, a także osób już jeżdżących, dla których ważniejsze niż szybki sukces i wielkie osiągnięcia jest to by spędzić miło czas spokojnie szlifując swoje umiejętności. Anielska cierpliwość osób prowadzących w pakiecie ;)

Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu lasu mamy możliwość wyjazdów w tereny, latem nad jezioro. Na taki spacer po lesie mogą wybrać się także osoby początkujące, które wyjeżdżają w tereny w asyście trenera, który idzie tuż obok trzymając konia na lonży. To naprawdę bardzo przyjemna forma nauki. Dla już lepiej jeżdżących organizowane są kameralne tereny w małych grupkach - podstawowy cel to radość z obcowania z przyrodą.

Kontakt z koniem to nie tylko jazdy, ale także czas przed i po jeździe, przygotowanie konia do jazdy i oporządzenie już po. Jest czas na wszystko... także na przytulanki ;)

W New Life Story organizowane są zajęcia dla najmłodszych dzieci w wieku 3 - 7 lat, z nauką podstawowych czynności przy koniu i przejażdżkami. Pytajcie o Ziemniaczkowe Przedszkole.

Jeśli można zajrzeć tu o każdej porze roku to dobrym czasem będą także nadchodzące ferie.

  • W środę 31 stycznia New Life Story zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na DZIEŃ KONIA. W programie: gry, zabawy, zajęcia z końmi, hobby horse, drugie śniadanie i obiad.
  • Koszt: 200 zł (zajęcia od 10:00 do 16:00).
  • Przez cały okres ferii można umawiać się na zajęcia w ciągu dnia (od 9:00 do 15:00) a w weekendy (zajęcia dla początkujących oraz spacery po lesie z asystą instruktora dla osób początkujących oraz niejeżdżących).

Do dyspozycji jest oświetlony plac do jazdy oraz hala, a także domek socjalny z toaletą i prysznicem.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej lub wpaść na zajęcia by przekonać się czy Wam się tu spodoba to dzwońcie lub piszcie - tel. 692 545 389 lub przez messenger New Life Story. 

PS. Szukacie ciekawych miejsc w tej okolicy? Warto wybrać się na spacer nad Jezioro Pławniowickie i odwiedzić Zespół Pałacowo-Parkowy w Pławnowicach. Zobaczcie tutaj jak tam jest pięknie...


A teraz chodźcie z nami na spacer do lasu...


*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

  1. Marzę o chwili kiedy jedzenie koni będzie zakazane. To jak kanibalizm :( A miejsce cudne i niech się rozwija...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to