Grządka w Letnim Ogrodzie Teatralnym

Okres wakacji to czas kiedy w teatrach trwa przerwa w regularnie granych przedstawieniach. Na szczęście są miejsca gdzie właśnie w czasie wakacji dzieci mają szansę na spotkania z teatrem i to najczęściej w plenerze.

Na wakacyjnej teatralnej mapie Śląska znalazłam dwa miasta: Chorzów i Katowice. Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy zaprasza dzieci na sobotnie popołudniówki na terenie "Sztygarki". Miasto Katowice i Teatr Korez goszczą młodych widzów w podcieniach Centrum Kultury Katowice na Letnim Ogrodzie Teatralnym, na którym dzieci mają wydzieloną własną Grządkę Teatralną w niedzielne popołudnia lipca i sierpniaWstęp na spektakle jest bezpłatny.


Spektakle Grządki Teatralnej odbywają się na scenie specjalnie ustawionej w podcieniach CKK - warunki "półplenerowe", bo scena i widownia jest osłonięta od deszczu i częściowo od wiatru. Pod sceną w rzędach stoją krzesła, można także zająć miejsce na schodach naprzeciwko sceny i my na nasze przedstawienie wybraliśmy sobie takie właśnie miejsce. Ze względu na ciekawą fabułę i tytuł, który z pewnych względów wpadł nam w ucho, w niedzielę 4 sierpnia wybraliśmy się na Szałaputki. Po rozpoczęciu przedstawienia okazało się, że na scenie trudno szukać kurczaków i mamy kwoki, za to jest Krzyś i cała ekipa Stumilowego Lasu. Ta zmiana wynikała z "przyczyn technicznych" jak dowiedzieliśmy się na koniec. Franek bardzo szybko szepnął mi do ucha że "to nie jest TO przedstawienie", ale ostatecznie krótkie historyjki z Krzysiem, Kubusiem, Prosiaczkiem, Kłapouchym, Królikiem i Sową przyjęte zostały przez wszystkie dzieci z radością. Duża w tym zasługa bardzo ekspresyjnej gry dwuosobowej ekipy TeatRyli. Szałaputki mają być za rok - trzymamy za słowo, bo chcemy to zobaczyć :)


*
Informacje & adresy:

Szczegóły dotyczące repertuaru znajdują się na stronach internetowych:
Letni Ogród Teatralny w CKK & Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy
Przedstawienia dla dzieci możemy także znaleźć w wakacyjnym repertuarze Teatru Gry i Ludzie z Katowic.

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to