I Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych Old Timers Garage w Tyskim Browarium

Odbywający się w dniach 24 i 25 sierpnia Zlot Pojazdów Zabytkowych Old Timers Garage nazwany został "Pierwszym Śląskim Zlotem" - podobno czegoś takiego i na taką skalę jeszcze na Śląsku nie było. W ostatni weekend sierpnia w pięciu śląskich miastach można było uczestniczyć w prawdziwej lekcji na temat historii motoryzacji, która to historia, jak przekonaliśmy się w Tychach, jest po prostu piękna! 

Podczas dwudniowego zlotu uczestnicy (kilkadziesiąt załóg) przejechali liczącą ponad 80 km trasę odwiedzając kolejno Katowice, Zabrze, Chorzów, Siemianowice Śląskie oraz Tychy.

Na każdym etapie dla uczestników przygotowane zostały dodatkowe atrakcje jak np. zwiedzanie Kopalni Guido czy Tyskiego Browarium, koncerty w klubie Old Timers Garage w Katowicach i Parku Śląskim w Chorzowie, a także turniej strzelecki w Siemianowicach Śląskich. Podczas postojów wręczane były nagrody w różnych kategoriach m.in. Nieszablonowy samochód, Samochód i jego Właściciel, Legenda PRL, Legenda amerykańskiej motoryzacji czy Miss i Mister Zlotu.

W niedzielne popołudnie wybraliśmy się na parking przy Tyskim Browarium gdzie miał miejsce ostatni etap Zlotu. W ciągu godzinnego spaceru po parkingu mieliśmy okazję nie tyle oglądać co naprawdę podziwiać pięknie utrzymane, zadbane i dopieszczone w każdym centymetrze zabytkowe samochody, a także ich opiekunów, niektórzy swoim ubiorem podkreślali wyznawaną pewnie zasadę, że ja i mój samochód to jedno :)Uczestnikiem Zlotu był m.in. McLaughlin z 1919 roku - prawdopodobnie najstarszy samochód biorący udział w ogólnopolskich zlotach.


Ten pojazd najbardziej spodobał się Frankowi (bo czerwony, szybki i z czterema "rurami"):

Ten "samochód z jedynkami" był z kolei faworytem Antka:


Ten wyjątkowy Fiat "lakierowany" był jednogroszówkami. Podobno wszystkie są więcej warte niż sam samochód, a proces ozdabiania trwał aż dwa tygodnie.Okazało się, że rośnie mi bardzo zdolny pomocnik - część zdjęć z naszej galerii robił Franek. Muszę przyznać, że idzie mu to coraz lepiej. Natomiast Antoś, chyba z nadmiaru wrażeń w pewnej chwili orzekł, że "pachnie mu tu zabytkowym paliwem" :)
Jeśli ktoś nie dotarł na ten Zlot to nic straconego - kolejne okazje do oglądania zabytkowych pojazdów już niedługo, bo przed nami:
* I Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych w Rudzie Śląskiej, który odbędzie się 7 września 2013 roku, bazą dla tego zlotu będzie Muzeum PRLu w Rudzie Śląskiej.
IV Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów promujące się hasłem Prawdopodobnie największy zlot w Polsce! odbędzie się 29 września 2013 roku w Sosnowcu. 

Na koniec kilka słów o organizatorze z ulotki, którą dostaliśmy na Zlocie. Old Timers Garage to klub muzyczny mieszczący się w dawnym budynku kina Piast w katowickiej dzielnicy Piotrowice. W klubie odbywają się koncerty, spektakle teatralne, karaoke, recitale, projekcje filmowe oraz spotkania autorskie. Klub pełni również rolę muzeum motoryzacji, w którym odnajdziemy stare samochody udostępnione dla zwiedzających. Old Timers Garage to również Pub, za wejście do Pubu nie jest pobierana żadna opłata. Muzeum motoryzacji jest czynne w godzinach otwarcia Pubu. Jednak ze względu na to, że na spektaklach i koncertach musi być miejce dla publiczności ta "rotacyjna" ekspozycja ograniczona jest do 4-5 samochodów.

*
Informacje & adresy:

Klub muzyczny Old Timers Garage
ul. Gen. Jankego 132
Katowice-Piotrowice
tel. 605 418 406 & 501 484 038

e-mail: klub@old-timers.pl
http://www.old-timers.pl/ym celem jest nie tylko prezentacja wspaniałych i unikatowych pojazdów, ale również promocja śląskich atrakcji wśród załóg z całego kraju. Pokażemy im Park Śląski, Zabytkową Kopalnię Guido, tyskie browarium oraz wiele innych miejsc - powiedział Krzysztof Bergier z Teatru i Klubu Muzycznego "Old Timers Garage" w Katowicach, organizatora imprezy.
Naszym celem jest nie tylko prezentacja wspaniałych i unikatowych pojazdów, ale również promocja śląskich atrakcji wśród załóg z całego kraju. Pokażemy im Park Śląski, Zabytkową Kopalnię Guido, tyskie browarium oraz wiele innych miejsc - powiedział Krzysztof Bergier z Teatru i Klubu Muzycznego "Old Timers Garage" w Katowicach, organizatora imprezy.ym celem jest nie tylko prezentacja wspaniałych i unikatowych pojazdów, ale również promocja śląskich atrakcji wśród załóg z całego kraju. Pokażemy im Park Śląski, Zabytkową Kopalnię Guido, tyskie browarium oraz wiele innych miejsc - powiedział Krzysztof Bergier z Teatru i Klubu Muzycznego "Old Timers Garage" w Katowicach, organizatora imprezy.

Komentarze

  1. Musicie przyznać, że historia samochodów świetna, dlatego myślę, że warto się zainteresować. Ja w tym momencie interesuję się szkoleniami, certyfikatami i umiejętnościami kierowców zawodowych. Myślę, że moglibyście zerknąć sobie na to, co może być Wam potrzebne. Jest wiele osób, które tym wszystkim się zajmują i jest wiele firm, które zajmują się transportem. Myślę, że w obecnych czasach transport to bardzo ważna kwestia. Najważniejsze jest jednak to, aby wybierać firmy, które oferują szkolenia dla pracowników. Jedną z nich na pewno jest https://pracownia-test.pl/ Wybierajcie się w takie miejsca!

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro już mowa o samochodach to powiem Wam szczerze, że nasuwa mi się na myśl tematach zapachów do samochodu. No bo kto nie lubi wchodzić do pachnącego i czystego samochodu. Przeglądałam różne oferty, ale wszystko było jakieś takie mało oryginalne. Do momentu, aż nie zamówiłam sobie zapachu ze strony fresso.pl . Jestem w szoku, że zapach w tak dobrej cenie obłędnie i długo pachnie w moim samochodzie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dawno nie było takiego artykułu. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to