Ynzla: teren rekreacyjno-piknikowy w Łaziskach Średnich

Pewnego sierpniowego popołudnia wybraliśmy się na odnowione niedawno tereny Ynzli. Od razu zaznaczam, że nie byłam tu przed modernizacją, więc nie mam porównania z tym co było w tym miejscu wcześniej. Mogę za to opowiedzieć co jest teraz.


Aby trafić na Ynzlę wystarczy znaleźć na mapie punkt oznaczony jako "W22".


Na Yznlę można dojechać rowerem (niebieski szlak rowerowy) lub samochodem (wjazd od ul. Południowej). Znajdziemy tu kilka miejsc parkingowych. 


Jeśli jesteśmy na szlaku rowerowym to znajdziemy tu znajomy widok - altanę (czyli po prostu to "w22" z mapy :)
Dla biesiadujących dodatkowo zbudowano w tym miejscu dużą drewnianą altanę z miejscem na ognisko, postawiono ławy i stoły.
Dla amatorów aktywnego spędzania czasu jest boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej, 4 stanowiska do ćwiczeń siłowych i oczywiście plac zabaw dla dzieci.

Teren można obejść równą, wybrukowaną ścieżką, która aż prosi się żeby przerobić ją na rowerowy tor wyścigowy - chłopcy chyba wyczytali to w moich myślach :) Jest to też dobre miejsce do jazdy na rolkach lub hulajnodze.
Miejsce choć niewielkie obszarowo jest dość przyjemne. Cieszy to, że na pewno zmieniło się na lepsze i oby w tej nowej odsłonie dobrze służyło okolicznym mieszkańcom.

Komentarze

 1. a wiadomo już skąd ta nazwa? no i czemu beze mnie...? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem skąd nazwa, gdyby ktoś wiedział to chętnie się dowiem :) byliśmy tak "po drodze" a przy okazji zobaczyć czy i Kamil w wózku dałby tam radę ;)

   Usuń
 2. Od niemieckiej Insel czyli wyspa

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to