Nietypowy punkt widokowy - Katowice jak na dłoni - taras widokowy na dachu archikatedry

Punkt widokowy, z którego jak na dłoni widać Katowice, okolice & dalej? Kiedyś pierwszym skojarzeniem byłaby dla nas wieża szybu Warszawa II przy Muzeum Śląskim, z której co nieco można zobaczyć. Niestety na razie (maj 2023) wieża jest nieczynna, dlatego dziś zabieramy Was na zachód słońca nad Katowicami widziany z tarasu widokowego, który znajduje się na dachu archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach.
 

Niezbyt często można z tego tarasu podziwiać zachód słońca, bo otwarty jest maksymalnie do godz. 18:00, ale taka okazja nadarzyła się w sobotni wieczór w czasie Nocy Muzeów w Panteonie Górnośląskim w Katowicach, bo to właśnie z tego miejsca można dostać się na taras widokowy.

Wymarzyć sobie zachód słońca w tym miejscu było łatwo, trudniej było to zrealizować, bo kiedy podjechaliśmy pod katedrę to kolejka do budynku i do windy była zaskakująco długa i rozpoczynała się daleko od wejścia do Panteonu. Staliśmy w niej dokładnie 50 minut i na górę dotarliśmy idealnie w momencie kiedy słońce mówiło już dobranoc, co należy uznać za cud, że tak to się wszystko zgrało ;)

  • Wstęp na taras widokowy jest płatny.
Można go odwiedzić razem z Panteonem Górnośląskim albo bez niego. Jeśli kupicie bilety także do Panteonu to bilet normalny na taras będzie Was kosztować 2 zł, ulgowy 1 zł, a jeśli nie chcecie zwiedzać wystawy, a tylko nacieszyć się widokami z tarasu to zapłacicie 5 zł.
  • Godziny otwarcia:

- poniedziałek: nieczynne
- wtorek – piątek: 9:00 – 17:00
- sobota: 10:00 – 18:00
- niedziela: 13:00 – 18:00
- ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem

  • Wejście do Panteonu Górnośląskiego znajduje się przy ul. Wita Stwosza - z boku po prawej stronie katedry jeśli stoimy przodem do jej głównego wejścia (za plecami pomnika św. Jana Pawła II).
  • Na terenie Panteonu Górnośląskiego funkcjonuje kawiarnia z kawą i ciastem (jest ogólnodostępna, można z niej korzystać bez zwiedzania wystawy stałej).

Taras został umiejscowiony wyjątkowo korzystnie - mamy z niego naprawdę rewelacyjny widok nie tylko na Katowice. Są lunety, z których można korzystać. A do tego (w zależności od pory dnia) słońce będziecie mieć z boku lub za plecami - to bardzo duży plus. Warto tu zajrzeć jeśli tylko będziecie w okolicy. My wrócimy na pewno :)

 

 

UWAGA! W pierwszą sobotę każdego miesiąca możemy wjechać na taras widokowy tylko za złotówkę, zwiedzanie wystawy stałej - za drugą złotówkę. 

O samym Panteonie Górnośląskim będzie już innym razem, bo tylko rzuciliśmy okiem na całą wystawę, wrócimy kiedyś na spokojnie. Najbardziej zaskoczyło nas to, że na wystawie znajduje się sporo interaktywnych ekranów dla dzieci, które zajmą na jakiś czas małe rączki, więc jeśli zastanawiacie się czy warto do Panteonu zabrać dzieci to myślę że warto spróbować - znajdą tam coś dla siebie.

Więcej informacji i aktualności dotyczące tego miejsca znajdziecie na stronie Panteonu Górnośląskiego: panteon-gornoslaski.pl.

*


*
Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to