Spacerem... Rezerwat przyrody Las Dąbrowa w Gliwicach

Jeśli marzy Wam się spokojny spacer w bujnym lesie to zapraszamy Was do rezerwatu przyrody "Las Dąbrowa" w Gliwicach. Ten leśny rezerwat utworzony został w 2008 roku i jest jednym z najmłodszych rezerwatów w naszym województwie. Położony jest na skraju miasta, przy zachodnich granicach Gliwic, na terenie Nadleśnictwa Rudziniec. Roślinność rezerwatu jest bardzo bogata, obfituje także w gatunki chronione, jak np. wawrzynek wilczełyko, konwalia majowa, listera jajowata i wiele innych. 
 

Aby ułatwić spacer w rezerwacie wytyczono ścieżkę przyrodniczo-leśną "Las Dąbrowa", która (licząc dojście z parkingu) ma ok. 2,7 km. Spokojnym spacerem przejdziecie ją mniej więcej w godzinę. Gdzie zaparkować? My parkujemy zawsze w Gliwicach przy ul. Oscara Caro 39. Jak dojechać komunikacją miejską? Przy planowaniu podróży polecamy korzystanie ze strony lub aplikacji jakdojade.pl.
 
 


 
Jak zwykle bywa na tego typu ścieżkach po drodze znajdziecie kilka tablic z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi tego miejsca.
 
Ścieżka jest dobrze przygotowana, choć miejscami wąska, ale ma to swój urok. Za to przejdziemy bez większych trudności, drzewa kiedyś powalone i leżące na trasie zostały już usunięte. Idąc możemy cieszyć się ciszą, śpiewem ptaków i gęstym, bujnym lasem.
 
Co nam się tu szczególnie podoba? Mimo bliskości miasta jest tu naturalna dzikość... Jest to miejsce urokliwe, niezwykle zielone, otoczone polami (w maju po sąsiedzku kwitnął rzepak). Jak możecie zobaczyć na naszych zdjęciach warto tu przyjść nawet w czasie kiedy przyroda zapada w sen zimowy, w takim czasie byliśmy tu kiedyś po raz pierwszy i trafiliśmy na niezwykły, mroczny i tajemniczy klimat ;)
 

 
Macie niedosyt i chcecie spacerować dalej w leśnym klimacie? Polecamy Szwajcarię Rachowicką, o której więcej przeczytacie tu: Spacerem.. Szwajcaria Rachowicka.
 
*
Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to