Spacerem... Stawiki w Sosnowcu

Stawiki to nazwa popularnego wśród mieszkańców Sosnowca i okolic zbiornika wodnego oraz nazwa kompleksu rekreacyjnego, który znajduje się wokół niego. Gwarno tu latem, wiosną i jesienią spokojniej, a najspokojniej zimą...

  • Co przyciąga tu odwiedzających?
W sezonie kąpielowym Stawiki cieszą się sporym powodzeniem - jest tu piaszczysta plaża & kąpielisko strzeżone przez ratowników. Jeśli latem będziecie szukać nieco więcej spokoju i dzikości to zaraz za Stawikami znajduje się Staw Borki gdzie także można znaleźć piaszczyste plaże. Od strony ul. Sobieskiego można dojść nad Staw Morawa - i tu są piaszczyste plaże i więcej spokoju.
 

Dla miłośników wakeboardingu i nart wodnych jest wodny kompleks sportowo-rekreacyjny Wake Zone Stawiki. W rankingu Wakemap.pl, który obejmuje miejsca tego typu, jest to park nr 1 w Polsce. Latem powstaje tu aquator - największy wodny tor przeszkód w Polsce.
 
Działa tu całoroczna restauracja Siedlisko Stawiki z tarasem nad wodą oraz Przystań na Stawikach a w cieplejszym sezonie wiele mniejszych punktów gastronomicznych z lodami, goframi & napojami. Zimą w Przystani na Stawikach można wynająć fińską saunę & relaksującą balię wraz z miejscem do morsowania.
 
Stawiki to także miejsce chętnie wybierane na spacer o każdej porze roku. Są tu alejki spacerowe, ścieżka rowerowa, leśne ścieżki, ścieżka nad Brynicą... Na wodzie jest pomost z miejscami do odpoczynku. Trasa rowerowa odseparowana jest od ścieżki dla pieszych. Wygodna spacerowa pętla wokół Stawików liczy 1500 m.
 
Wśród drzew ukryty jest park linowy - Park Linowy Stawiki czynny od wiosny do jesieni. Dla dzieci są dwa place zabaw, a dla wszystkich siłownia plenerowa oraz tor pumptrack i dwustumetrowa bieżnia do sprintu.
 
Jest tu stacja Sosnowieckiego Roweru Miejskiego, dodatkowo w sezonie można wypożyczyć gokarty. Rowerem można pojechać na przykład do Parku Grabek w Czeladzi (to tylko ok. 7 km).
  • Wjazd na parking znajduje się od ul. Sobieskiego, blisko jest przystanek tramwajowy. Nie wiecie jak dojechać na Stawiki komunikacją miejską? Zachęcamy do korzystania ze strony lub aplikacji jakdojade.pl.
 
Na Stawikach można spacerować, biegać, plażować, kąpać się, wędkować, morsować, jeździć na rowerze i rolkach, nauczyć się wakeboardingu, można obserwować ptactwo wodne lub akrobatyczne wyczyny na wodzie... To jedno z tych miejsc, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, możliwości jest wiele :)
*
 
 
*
Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to