Śląskie wiosną... Gdzie szukać krokusów?

Czekaliśmy na nią chyba wszyscy, widać ją i czuć już w całej Polsce. Od kilku dni w naszym ogrodzie trwa krokusomania, która co roku bardzo nas cieszy, bo zwiastuje początek najpiękniejszej pory roku :) A gdzie jeszcze można szukać krokusów? Krokusowe poletko znajdziecie m.in. przy Muzeum Śląskim w Katowicach. Zobaczcie jak wygląda.


 
Gdzie szukać krokusów w województwie śląskim?
  • Piękne pole krokusów znajdziecie w parku przy ul. Żeromskiego w Jastrzębiu Zdroju.
  • W Gliwicach w Parku Chopina, Parku Plac Grunwaldzki oraz na Skwerze Doncaster koło miejskiego urzędu.
  • W górach... m.in. na Hali Rysianka, Hali Lipowskiej, Boraczej, Pawlusiej i Redykalnej, Krawców Wierchu i Zapolance. Pamiętajcie, że w górach pojawiają się najpóźniej - najczęściej i najwcześniej w okolicach połowy kwietnia.
  • Krokusy można znaleźć także wędrując na Leskowiec (na trasie od Krzeszowa Górnego czerwonym szlakiem, z Rzyk Jagódek Drogą Zielińskiego i z Targoszowa) lub na polanie za schroniskiem na Szyndzielni.
*
Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

  • Postaw mi kawę na buycoffee.to
     

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to