Święta, święta... Gdzie na Jarmark Wielkanocny 2023?

Śląskie & okolice? Gdzie szukać jarmarków wielkanocnych? 20 marca 2023 roku wystartował Jarmark Wielkanocny na katowickim rynku. Jest mniejszy niż ostatni bożonarodzeniowy, mniej jest stoisk i mniej atrakcji. A co jest?

  • Ok. 40 stoisk podzielonych na dwie strefy - handlową i gastronomiczną. Obie czynne są codziennie od godz. 10:00, strefa handlowa działa od poniedziałku do piątku do godz. 19.00, w soboty i niedziele do 20.00. Strefa gastronomiczna czynna jest do 20.00 (od poniedziałku do piątku) lub do 21:00 (w soboty i niedziele).
  • Kręci się Ślónski Młyn, ale w porównaniu do tego, który stał na rynku zimą ten jest dużo mniejszy, nieco mniejsza jest też cena za przejazd: 20 zł (bilet normalny), 15 zł (bilet ulgowy), 60 zł (bilet rodzinny 2+2).
  • Karuzela wiedeńska i pociąg, który kursuje po rynku - koszt przejazdu nieco wyższy niż zimą: 15 zł lub 45 zł (bilet rodzinny 2+2).
  • W ogródku zamieszkały wesołe świąteczne dekoracje - zajączki, kurczaki, pisanki itp.
  • Jest kilka "domków" (ale dużo mniej niż na wcześniejszym zimowym jarmarku), które na dłużej zajmą dzieci. W domkach goszczą śpiewające kurczaki, tańczące zajączki i inne kojarzące się z Wielkanocą stworzenia...
 

Przykładowe ceny w strefie gastro?

  • Kiełbasa z grilla - 22 zł, żurek - 18 zł, podpłomyk - 36 zł, małe frytki z sosem - 16 zł, duże - 20 zł, a porcja XXL - 24 zł, owoce w czekoladzie - od 11 zł w górę, kołacz węgierski 18-20 zł, grzane wino 18 zł, piwo 14 zł.

W strefie handlowej znajdują się stoiska z żywnością taką jak wędliny czy kiełbasy, a także regionalnymi serami, miodami, olejami czy napojami alkoholowymi. Chyba najwięcej jest różnego rodzaju słodkości. Poza tym sporo jest ozdób świątecznych, koszyczków wielkanocnych, świeczek z pszczelego wosku, a do tego biżuteria czy inne przedmioty dobre na świąteczny prezent.

 

Jarmark w Katowicach będzie trwał najdłużej, aż do 10 kwietnia, ale jeśli do Katowic nie jest Wam po drodze to można poszukać świątecznych jarmarków także w swojej okolicy. Mam dla Was takie propozycje:

1 i 2 kwietnia na Jarmark Wielkanocny zaprasza Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej - jest to nowe wydarzenie, które zapowiada się bardzo ciekawie! Program w wydarzeniu Jarmark Wielkanocny w skansenie - polecamy.

  

*
24 marca wystartował Jarmark Wielkanocny na rynku w Rybniku. Potrwa aż do Wielkiego Piątku czyli 7 kwietnia. Na straganach regionalne przysmaki, rękodzieło i ozdoby świąteczne.
 
*
Siewierski Jarmark Wielkanocny odbędzie się 2 kwietnia (od 9:00 do 14:00). Na rynku będzie można kupić wyjątkowe rękodzieło, ozdoby świąteczne, tradycyjne potrawy i lokalne przysmaki.
 

 
*
Od 25 marca do 5 kwietnia (od 10:00 do 17:00) odbywa się Jarmark Wielkanocny w Starym Opactwie w Rudach. Podczas 10 dni jarmarku będzie możliwość kupienia ręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych i produktów spożywczych: wypieków, serów, wędlin, miodów, konfitur czy nalewek. 


 
 
*
Jarmark Wielkanocny w Żarkach odbędzie się 1 kwietnia w godz. 8:00 - 12:00 na targowisku miejskim (Żarki, ul. Piaski). Atrakcje: kiermasz smakołyków, palmy, świąteczne wianuszki, ozdoby na wielkanocny stół oraz dodatki do świątecznego koszyka.


 
 
*
1 kwietnia w godz. 14:00 - 20:00 odbędzie się Jarmark Wielkanocny w Ogrodzieńcu przy Domu Kultury. W programie występy, a także stoiska z rękodziełem, swojskimi wyrobami, kosmetykami wędzone ryby i swojskie wyroby wędliniarskie oraz gry i zabawy dla dzieci.

 
 
 
*
2 kwietnia w godz. 11:00 - 16:00 przy Urzędzie Miejskim w Będzinie odbędzie się Jarmark Wielkanocny. W programie m.in. warsztaty dla dzieci, konkursy i zabawy, zwierzyniec i kiermasz.
 

 
 
Jeśli wiecie o jarmarku, którego nie ma na naszej liście to zachęcamy do dopisania w komentarzu. Dziękujemy :)
 
Na koniec jeszcze galeria zdjęć z Jarmarku Wielkanocnego na katowickim rynku :)

 
*
Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to