Wędrujemy... na wieżę widokową na Wzgórzu Gedymina

Dziś mamy dla Was miłe i widokowe wspomnienie prosto z tegorocznych zimowych ferii - Szczawno-Zdrój & wieża widokowa na Wzgórzu Gedymina w Parku Zdrojowym. Jak wieść niesie latem Szczawno-Zdrój jest pełne życia, kwiatów i zieleni. Za to w zimowy poranek było tu bardzo sennie i spokojnie, a na wieży byliśmy zupełnie sami. Szczawno-Zdrój może pochwalić się kilkoma wyjątkowym i atrakcjami takimi jak m.in. Pijalnia Wód Mineralnych & Hala Spacerowa, Park Szwedzki, Park Zdrojowy & Wieża Anny, Dom Zdrojowy czy zabytkowe wille. A od lipca 2022 roku nową atrakcją Szczawna stała się (naszym zdaniem - bardzo ładna!) wieża widokowa na Wzgórzu Gedymina.

Jak dojść do wieży? Ze Szczawna-Zdroju na szczyt Wzgórza Gedymina, które znajduje się na wysokości 532 m n.p.m., prowadzi wygodna, szeroka i łagodna leśna ścieżka, dlatego ten szczyt bez problemu zdobędziecie także z dziecięcym wózkiem. Po drodze są ławeczki gdzie można odpocząć, ale możliwe, że nie zdążycie się zmęczyć, bo spacer na szczyt (jeśli wystartujecie z parkingu przy ul. Narciarskiej) zajmie Wam tylko ok. pół godziny. 

 


 

Na szczycie wieży znajduje się taras widokowy, a dzięki temu, że wieża wyrosła ponad korony drzew mamy z niego nieograniczone widoki na Góry Wałbrzyskie i znane nam już z wcześniejszych wycieczek Trójgarb i Borową, jak na dłoni widzimy także Szczawno-Zdrój i Wałbrzych, Ślężę i Wielką Sowę, a przy dobrej widoczności także Śnieżkę (nam się pięknie pokazała...). Szczytów, które możecie zobaczyć z wieży widokowej, jest oczywiście jeszcze więcej, a rozpoznać je można dzięki tablicom informacyjnym.

 


Wejście na wieżę jest bezpłatne, jedyne co może zaskoczyć to limit osób przebywających na wieży (80 osób), regulowany bramką, która zamyka się kiedy limit zostaje osiągnięty i może zdarzyć się, że będziecie musieli poczekać na wejście, ale zimą raczej nam to nie groziło ;)

Zaskoczyć może to, że na szczyt wieży nie prowadzą schody tylko pochylnia - spiralna ścieżka o długości 300 metrów. To ciekawe rozwiązanie na pewno ułatwia wejście na wieżę osobom mniej sprawnym, niestety coś za coś... Bywało już tak, że zimą wieża była zamykana z powodu złych warunków atmosferycznych - mokra i zaśnieżona drewniana pochylnia jest po prostu śliska i niebezpieczna...

Bezpłatny parking znajduje się przy ul. Narciarskiej. My dojechaliśmy do samego końca tej ulicy - aż do Słonecznej Polany. Jeśli wędrujecie z dziećmi na pewno ucieszy Was wiadomość, że znajduje się tu duży i ładny plac zabaw.

 

 

Na wieżę można dość także od strony Wałbrzycha, ale opcja którą tu opisaliśmy jest zdecydowanie ładniejsza dzięki atrakcjom Szczawna-Zdroju, które przy okazji możecie odwiedzić. Wieża w Szczawnie-Zdroju jest jedną z wielu wież na szlaku Wież Widokowych Dolnego Śląska. Chcecie poznać wszystkie? Znajdziecie je na stronie wiezedolnegoslaska.pl.

 

Plac zabaw na Słonecznej Polanie w Parku Zdrojowym


*
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to