Zachód słońca nad Zbiornikiem Łąka

Ten sezon upływa nam pod znakiem ciekawych odkryć w okolicy i odwiedzin miejsc, których jeszcze nie znamy. Tak było z nieznanym nam bliżej jeszcze do niedawna Zbiornikiem Łąka & Ośrodkiem Sportów Wodnych Łąka koło Pszczyny. Przejeżdżaliśmy obok nie raz, ale dopiero niedawno wybraliśmy się tam po raz pierwszy licząc na ładny zachód słońca nad jeziorem i nie zawiedliśmy się :)

 


 • Ośrodek Sportów Wodnych w Łące czynny jest sezonowo - w tym roku do 30 września.
 • Działa tu kąpielisko otwarte i strzeżone w czasie wakacji szkolnych codziennie od godziny 9:00 do 19:00.
 • Wstęp na teren ośrodka jest płatny. W okresie wakacyjnym kasa czynna jest aż do 22:00.
 • W lipcu i sierpniu wstęp na teren ośrodka to koszt 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (ulgowy). Rodzinny w zależności od ilości osób od 35 do 50 zł. Jeśli macie kartę mieszkańca "Moja Pszczyna" to wstęp będzie Was kosztował odpowiednio 10 lub 5 zł, a rodzinny od 15 do 30 zł. Taniej zapłacicie także za wstęp jeśli zakwitną sinice...
 • Wypożyczalnia sprzętu pływającego czynna jest codziennie w godzinach 11:00 - 18:45 (ostatnie wypożyczenie sprzętu wodnego na godzinę przed zamknięciem wypożyczalni). Co można tu wypożyczyć? Rower wodny, kajak. deskę SUP , windsurfingową lub skimboard.
 • Ile kosztuje godzina przyjemności pływania? Czteroosobowy rower wodny można wypożyczyć za 30 zł (poniedziałek - piątek) lub 40 zł (soboty, niedziele & dni świąteczne), kajaki za 15 zł (pn-pt) lub 20 zł (soboty, niedziele & dni świąteczne) a deskę SUP za 25 zł. Oczywiście z kartą "Moja Pszczyna" jest taniej także w wypożyczalni. Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie ośrodka tutaj.
 • Jest obszar wydzielony do pływania - ograniczony pomostami, ale z wodą bywa tu różnie (bywa mętna) a dno mułowate i kamieniste. Czasami niestety są także sinice. To niestety najsłabszy punkt tego miejsca...
 • Dla dzieci jest mikro plac zabaw oraz huśtawki a także sporo piasku na przygotowanej tu plaży. Jest także boisko do siatkówki plażowej.
 • Na terenie ośrodka są toalety, natryski, przebieralnie i pole namiotowe. Przed wejściem dość duży parking.
 • Na terenie ośrodka działa także lokal gastronomiczny, można posiedzieć na tarasie z przyjemnym widokiem na wodę... W menu lody, napoje i dania typu fast food. Przykładowe ceny? Herbata - 5 zł, czekolada na gorąco - 8 zł, kawa 5-15 zł, frytki - 9 zł, cheese lub vegeburger - 18 zł, zapiekanka lub nuggetsy - 15 zł, stripsy lub hot dog - 16 zł, krążki cebulowe - 13 zł, lody 5-11 zł (podane ceny są z roku 2023).
 • Za 50 zł możecie wynająć krąg ogniskowy (cena z drewnem) lub za 15 zł wypożyczyć leżak.
 • Przed wejściem na teren ośrodka znajduje się jedna ze stacji Pszczyńskiego Roweru Miejskiego.
 

 

Co jeszcze ciekawego można znaleźć w tej okolicy? 

 • Na spacer polecamy Wam Dziką Promenadę, której początek znajdziecie niedaleko Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim. Nasza relacja tutaj: Spacerem... Dzika Promenada w Pszczynie.
 • Pospacerować można także po koronie zapory Zbiornika Łąka - polecamy szczególnie o zachodzie słońca.
 • Blisko są też wszystkie atrakcje Pszczyny - jeśli będziecie tu z dziećmi to koniecznie odwiedźcie Park Aktywności (ul. Bramkowa, niedaleko rynku). Na młodszych i starszych czekają tu place zabaw, zjeżdżalnie, tyrolka, miejsca do odpoczynku, kawiarnia, tężnia solankowa oraz strefa wodna - warto wziąć strój kąpielowy i zarezerwować sporo czasu, bo szybko stąd nie wyjdziecie ;)
 

*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

 1. A czy jest tam możliwość popływania kajakami? Bo widzę, że jest tam naprawdę pięknie! Można popływać łódkami, rowerami, bo widoczne są na zdjęciu, więc pewnie kajakami też. W ogóle od jakiegoś czasu myślę o tym, aby zainwestować w swój kajak i wszystkie akcesoria do niego. Dostępne wszystko jest na stronie http://gokajak.com/ . Zwróćcie uwagę, jeśli też tym tematem się interesujecie. A miejsce warte sprawdzenia, bo jest tam naprawdę pięknie! Super miejsce!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to