Poznajemy... Bajka Pana Kleksa | Katowice

Mimo naszych szczerych chęci do Bajki Pana Kleksa ciągle nie mogliśmy dotrzeć, czasem tak bywa... Dwukrotne przymusowe zamknięcie Bajki w zeszłym roku w tym dotarciu nam nie pomagało, więc kiedy w lutym tego roku Bajka otwarła się ponownie postanowiliśmy dłużej się nie ociągać tylko od razu pobiegliśmy skorzystać z tego że jest, działa i z radością wita każdego gościa, czego sami mogliśmy doświadczyć jak tylko przekroczyliśmy próg tego miejsca :)


Od wejścia czuliśmy się tu bardzo mile widziani. Pierwsza dobra sprawa - nie ma stresu mierzenia temperatury na czole czy gdziekolwiek indziej - jest kamera termowizyjna i można tego mierzenia nawet nie zauważyć.

Bilety na konkretny dzień i godzinę kupujemy wcześniej przez stronę internetową | bajkapanakleksa.pl. Przy wejściu jest kasa gdzie za e-bilety dostajemy tradycyjne bilety papierowe (są potrzebne w czasie zwiedzania), z którymi możemy wejść już poziom wyżej. A tam czekał nie kto inny tylko sam Pan Kleks :)

Zwiedzanie w towarzystwie przewodnika jeśli jesteście tu pierwszy raz to najlepszy wybór, dzięki temu nic nas nie ominęło. I tu dwa zaskoczenia :) Bawiliśmy się świetnie WSZYSCY - nawet trzynastolatek, dla którego był to już chyba ostatni dzwonek na odwiedzenie tego miejsca ;) Ale w tym cudnie kolorowym świecie odnalazł się bez problemu i dał się wciągnąć we wszystkie proponowane nam przez Pana Kleksa aktywności, a zadań do wykonania było sporo. Tu chyba odnajdą się dzieci w każdym wieku i jak widać - także młodzież ;) Drugie zaskoczenie - zwiedzanie Bajki to naprawdę zabawa angażująca CAŁĄ RODZINĘ, a nie tylko dzieci. No właśnie... przecież starsi (rodzice czy dziadkowie) znają Pana Kleksa bardzo dobrze! I za połączenie nas we wspólnej zabawie twórcom tego miejsca BARDZO DZIĘKUJEMY :) A tak wspaniała zabawa jest możliwa także dzięki temu, że w Bajce jesteśmy pod opieką uśmiechniętych, zaangażowanych, pełnych zapału i pomysłów animatorów.


Nasze dwugodzinne poznawanie wszystkich bajkowych zakamarków zakończyliśmy jeszcze WARSZTATAMI NAUKOWYMI z doktorem Paj-Chi-Wo - naprawdę był jak żywy :) Akurat trafiliśmy na ciekawy temat jakim jest izolowanie skrobi i każdy mógł sprawdzić gdzie tej skrobi można znaleźć najwięcej. A do tego zrobiliśmy jeszcze czarodziejski atrament z nietypowych składników :) 
 
Od poniedziałku do piątku kreatywne warsztaty naukowe są bezpłatne - możemy wziąć w nich udział w ramach biletu wstępu do Bajki. Doktor Paj-Chi-Wo pracuje tu na zmianę z Wielkim Elektronikiem :)

 
Bajkę Pana Kleksa odwiedziliśmy w środku tygodnia - trafiliśmy do grupy pięcioosobowej, więc było naprawdę spokojnie i kameralnie. Aktualnie grupy są maksymalnie piętnastoosobowe.
 
W Bajce bardzo dbają o bezpieczeństwo odwiedzających - poza mierzącą temperaturę kamerą termowizyjną są tu laserowe oczyszczacze powietrza, dezynfekujące lampy, ozonatory i dwie tężnie solankowe.
 
Aktualnie bilety kupujemy tylko online na dany dzień i godzinę - aby je zarezerwować zajrzyjcie na stronę Bajka Pana Kleksa.
 
Z tego miejsca można i warto wyjść z pamiątką - do wyboru jest wiele rzeczy - od magnesów przez książeczki i koszulki po ładną kleksową zastawę wyprodukowaną przez Porcelanę Bogucice. Na pewno znajdziecie coś dla siebie :)

Poza samym zwiedzaniem i zabawą w bajce organizowane są inne wydarzenia i jest ich naprawdę sporo, więc zawsze znajdzie się powód aby tu wrócić. Do wyboru mamy:
  • Bardzo ciekawe kreatywne warsztaty, m.in. można mieć okazję wyprodukować własne perfumy, poznać tajemnice druku 3D, zagrać na bum bum rurkach, zobaczyć magię światła czy poszukiwać witaminy C
  • Urodzinowe zwiedzanie Bajki ze śpiewem "Sto lat", prezentem i świetną zabawą dla gości i solenizanta
  • Piątkowe i sobotnie nocne zwiedzanie zwiedzanie Bajki w poszukiwaniu Beboka
  • Przez cały semestr działa uniwersytet dziecięcy Akademia Pana Kleksa
  • UWAGA! Jeśli zatęsknicie za Bajką to zawsze możecie wejść do gry na żywo czyli WIRTUALNEJ PRZYGODY PANA KLEKSA, to 75 minut zabawy na żywo w towarzystwie innych dzieci oraz przewodnika - prof. Kleksa lub Królowej Aby. Szczegółów szukajcie tutaj: Wirtualna Przygoda Pana Kleksa
  • Zawsze aktualnych informacji szukajcie na profilu FB: Bajka Pana Kleksa
 
Jeśli chcecie twórczo, radośnie i, co najważniejsze, rodzinnie spędzić czas to polecamy Wam kolorową Bajkę Pana Kleksa. Jest to miejsce, które każdy powinien odwiedzić chociaż raz, ale na pewno znajdziecie powody do kolejnych powrotów :) My wrócimy tu na pewno :)
 
 
 
*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/
*
Centrum Kultury, Nauki i Zabawy - BAJKA PANA KLEKSA
Katowice | ul. Porcelanowa 23​
tel. 536 490 051
bilety@bajkapanakleksa.pl
 
strona internetowa: bajkapanakleksa.pl

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to