Kajakiem... Młynówką z Sułowa do Rudy Sułowskiej | Dolina Baryczy

DOLINA BARYCZY... pierwsze skojarzenie? Rzeka BARYCZ, jedna z najwolniejszych rzek w Polsce. Jeśli rzeka to oczywiście zaraz na myśl przychodzi... SPŁYW KAJAKOWY, na który po tej rzece w pogodny dzień wybiera się wielu kajakarzy w każdym wieku, bo jeden z odcinków Baryczy, z Milicza do Sułowa (10 km), jest idealny na spokojny, rodzinny spływ z dziećmi. 
Ale Barycz to nie jedyna rzeka w tej okolicy, po której można pływać kajakiem, bo warto wybrać się na przykład na spływ rzeką MŁYNÓWKĄ, która jest jednym z dopływów Baryczy.
 
 

Odcinek z Sułowa do Rudy Sułowskiej (8 km) to dobry wybór w bardzo ciepły i słoneczny dzień, większa część tej rzecznej trasy wije się pomiędzy drzewami, a więc w cieniu. 
 
Dodatkowo Młynówka nie jest tak popularna jak Barycz, nawet w pogodny dzień długiego weekendu ilość spotkanych kajaków policzyliśmy na palcach jednej ręki. 
 
Do tego Młynówka, podobnie jak Barycz, jest rzeką wolną. I ma swój urok! A jeśli lubicie wyzwania to ostrzegam, że będzie ich kilka w postaci powalonych drzew, ale tak powalonych że nie da się ich ominąć, przeskakujemy je górą ;) lub prześlizgujemy się dołem :)
 
Tym razem płynęliśmy z firmą Kompleksowe Usługi Turystyczne Beata Głowacz, dziękujemy & polecamy :) Cennik znajdziecie tutaj.

PS. Obie trasy Milicz - Sułów i Sułów - Ruda Sułowska można zrobić także za jednym razem, ale na to musicie przeznaczyć ok. 5 godzin.
 
Co robić po spływie? Zajrzycie na dół strony, przygotowaliśmy kilka propozycji.
 

 
Co robić po spływie?
 
Ponieważ samochód przed spływem zostawiliśmy w Rudzie Sułowskiej i na miejsce wodowania zostaliśmy zawiezieni, więc po spokojnym powrocie do Rudy Sułowskiej mamy już tylko czas na dalsze przygody. 
 • W Rudzie Sułowskiej znajdziecie bardzo przyjemną ścieżkę przyrodniczą wśród stawów. Ścieżka przyrodnicza o długości ok. 5 km tworzy pętlęi oznaczona jest białym kwadratem z zielonym paskiem po przekątnej. Prowadzi ona groblami, które rozdzielają dawne duże stawy Żabiniec i Trześniówka (obecnie podzielone na mniejsze) oraz inne mniejsze akweny. Atrakcyjnie prezentują się tu stare dębowe aleje, a do tego mieszka tu wiele gatunków ptaków, których możemy wypatrywać po drodze z wielu punktów obserwacyjnych.
 • Bardzo ciekawie prezentują się atrakcje Centrum Edukacyjno-Turystycznego Naturum: Muzeum Tradycji i Rybactwa, ścieżka zmysłów, zwierzyniec w mini zoo i plac zabaw zbudowany z naturalnych materiałów. Wszystkie wymienione wcześniej atrakcje dostępne są bezpłatnie. Jest tu także łowisko, wypożyczalnia rowerów, hotel i Gospoda 8 Ryboraz fish truck specjalizujący się w daniach z ryb.
 • W Rudzie Sułowskiej można wypożyczyć rowery i warto to zrobić, bo pięknych ścieżek w tej okolicy także nie brakuje. Szukacie ciekawej i spokojnej trasy? Zobaczcie trasę na naszej mapce, jest to jedna z propozycji.
Wypożyczalnie rowerów | Ruda Sułowska
Informacje & cennik:
 

*
Chcesz jeszcze bardziej poznać Dolinę Baryczy? Zajrzyj do kolejnych artykułów:
 *
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

 1. Ach kajaki! Ale do spływów w Dolinie Baryczy mamy wyjątkowego pecha...
  A najwolniejsza rzeką świata to zdecydowanie Biebrza ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie ta okolica ciekawi z uwagi na ptactwo oraz piękne ruiny w Żmigrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym się wybrała, bo przepięknie to wygląda! Zapisuję na listę do zrobienia!

  OdpowiedzUsuń
 4. A zabieracie również dzieciaki na tego typu aktywności? Ja mam coraz to większe dzieciaki i może będzie to fajny pomysł, ale najpierw oczywiście bezpieczeństwo. Zainwestowałabym na pewno w jakieś odpowiednie kamizelka ratunkowa dla dzieci i wtedy spokojnie z dzieciakami można spędzać czas nad wodą. Czy coś jeszcze jest mi potrzebne?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to