Poznajemy... Palmiarnię w Wałbrzychu

Ogrody Światła w palmiarni zimową porą? Czemu ja o tym wcześniej nie wiedziałam? ;) Podobno taki spacer we wnętrzach mieniących się od kolorowych papug i motyli można odbyć po zmroku w Palmiarni Wałbrzych w ramach Ogrodów Światła od niedzieli do czwartku od 16:30 do 20:00, a w piątki i soboty do 21:00. Jeśli ktoś będzie w tej okolicy, może przy okazji zimowych ferii, to warto sprawdzić jak to wygląda. A może ktoś z Was widział już ten świecący zwierzyniec?

Dzikie zwierzęta - meduzy, kraby, wieloryby, małpy, flamingi, ogromne żółwie, żyrafę i wiele innych spotkacie spacerując po parku, który otacza palmiarnię. Och i mam nadzieję, że Was nie wystraszyłam, bo oczywiście chodzi o kolejne świecące figury w ramach Ogrodów Świateł ;) Zwiedzanie w takiej formie możliwe jest do końca lutego tego roku.
 
 
A jeśli ktoś chciałby odwiedzić Palmiarnię w Wałbrzychu w dzień to otwarta jest od godz. 10:00 do 16:00. Zdjęcia w naszej galerii pochodzą z takiego właśnie dziennego zwiedzania w czasie letnich wakacji. Ostatnio w naszych galeriach jest sporo śniegu, to teraz dla równowagi ogromna porcja zieleni ;)
  • Niezależnie od pory roku znajdziecie tu ponad 250 gatunków roślin.
  • Aktualnie dzieci mogą zwiedzać palmiarnię z grą terenową Ale Meksyk!, którą otrzymacie w kasie biletowej. W czasie zwiedzania najmłodsi odkrywają najciekawsze rośliny, poznają mieszkańców ogrodu oraz rozwiązują zagadki. Za rozwiązanie gry czekają słodkie niespodzianki :)
  • W palmiarni mieszkają także żywe zwierzęta - pawie, lemury, papugi i żółwie.
  • Przez kolejne pawilony wędrujemy alejkami, są ławki i bardzo dużo zieleni.
  • Kawiarnia jest idealnym miejscem na przystanek w trasie, jest tu naprawdę pięknie, przy stolikach schowanych w gęstej zieleni napijecie się kawy albo zjecie jakiś pyszny deser. Od wiosny do jesieni działa także kawiarnia na zewnątrz.
  • Z palmiarni warto wyjść z zieloną "pamiątką", sklepik z roślinami jest bardzo bogato zaopatrzony. My skusiliśmy się na bananowca i pięknie (i szybko! ;)) nam rośnie.
W kasie palmiarni można zakupić bilet uprawniający wyłącznie do zwiedzania palmiarni w cenie: 15 zł bilet normalny i 10 zł bilet ulgowy. Jednak większość odwiedzających te okolice wybiera bilet łączony z Zamkiem Książ - oba miejsca dzielą tylko 2 km. Na Zamku Książ (w ogrodach i na tarasach) także można podziwiać ogrody światła (także do końca lutego 2022 roku). Szczegółowy i dość rozbudowany cennik znajdziecie tutaj: https://www.ksiaz.walbrzych.pl.
 
 
 
Więcej o Ogrodach Światła w Palmiarni Wałbrzych i na Zamku Książ przeczytacie tu: https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/ogrody-swiatla, aby być na bieżąco z wszystkimi wiadomościami warto także śledzić profil Palmiarni Wałbrzych: facebook.com/PalmiarniaWalbrzych.

Informacji o parkingach w tej okolicy szukajcie tutaj: Informacja dla zmotoryzowanych. Samochód można także zostawić przy bramie wejściowej do parku, w którym znajduje się palmiarnia, jest to parking miejski płatny - są parkometry.


A teraz zapraszamy na spacer po Palmiarni Wałbrzych. Pierwszy raz odwiedziliśmy ją latem, ale jest czynna i zaprasza o każdej porze roku :)


 

*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 
*
Palmiarnia Wałbrzych
Wałbrzych, ul. Wrocławska 158
tel. 74 666 33 15
e-mail: palmiarnia@ksiaz.walbrzych.pl 

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to