Ogród Świateł | Królewna Śnieżka w Krakowie

Ogród Świateł w Krakowie to kolejne odwiedzone przez nas miejsce, które może pochwalić się świetlnymi instalacjami. Wyrosły one w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema, położonym obok hali Tauron Arena (Kraków, Aleja Pokoju 68). Być może pamiętacie to miejsce z zeszłego roku i pierwszej tego typu wystawy, wtedy można było tu poznać Alicję z Krainy Czarów i jej przyjaciół. Motywem przewodnim tegorocznej wystawy jest historia Królewny Śnieżki i siedmiu bardzo miłych krasnoludków.

 

W stworzonym tu magicznym lesie zobaczycie bohaterów znanych z bajki - Królewnę Śnieżkę i czyhającą na jej życie Złą Macochę, pracowite Krasnoludki i przystojnego Księcia oraz całą gromadkę mieszkańców lasu - ptaków, saren, wiewiórek czy zajęcy. W sumie jest tu 30 instalacji świetlnych, w tym domek krasnoludków i kopalnia, w której, jak mogliśmy się przekonać, naprawdę ciężko pracują. A do tego 12 metrowy tunel, multimedialna choinka zbudowana z 30 000 kolorowych diod LED, photo pointy i inne atrakcje. Trafiliśmy tu w dość szary zimowy dzień, a te bardzo kolorowe i radosne instalacje świetlne okazały się skutecznym sposobem na poprawę humoru.

Spacerujemy wyznaczoną trasą, duży plus za alejki tak przygotowane, że nie było problemu ze spacerowaniem tu po opadach deszczu. Żeby spokojnie wszystko zobaczyć potrzebowaliśmy ok. półtorej godziny.

Przy wejściu dzieci otrzymują mapki-zdrapki, w trakcie zwiedzania szukajcie plansz z pytaniami dotyczącymi bajki o Królewnie Śnieżce, za wydrapanie dobrych odpowiedzi przy wyjściu czeka drobny upominek.

Ta plenerowa wystawa czynna jest 7 dni w tygodniu, do końca stycznia w godzinach 16:00 - 21:00, od 1 do 27 lutego w godzinach 17:00 - 21:00. Na teren Ogrodu nie wolno wprowadzać psów.

Dodatkową atrakcją są pokazy laserowe - odbywają się w każdy piątek, sobotę i niedzielę. W te dni jest zawsze więcej odwiedzających.

Na miejscu działają dwa punkty gastronomiczne (jeden przed wejściem, drugi na terenie wystawy), gdzie możecie kupić ciepłe napoje i coś do jedzenia: kawa i herbata (12 zł), czekolada na gorąco (15 zł), grzaniec (także bezalkoholowy po 15 zł), frytki (15 zł), hot dogi (12-15 zł) i kiełbaska z bułką, także vege (15-17 zł), oraz kilka rodzajów naleśników na słodko (15-18 zł).

Parkowaliśmy na jednym z parkingów Tauron Arena (koszt 8 zł), samochód można zostawić także przy Centrum handlowym M1 (bezpłatnie).

Ile to kosztuje? Od poniedziałku do czwartku zapłacicie 28 zł za bilet normalny, 23 zł za bilet ulgowy i 23 zł za osobę w opcji "bilet rodzinny", od piątku do niedzieli będzie to odpowiednio 33 zł, 28 zł i 27 zł. Dzieci poniżej 3 lat za bilet płacą zawsze 1 zł. Jeśli chcecie uniknąć kolejki do kasy (może się zdarzyć szczególnie w dzień wolny) to można bilet na dany dzień kupić wcześniej tutaj: krolewnasniezka.ogrodswiatel.pl. 

Jeśli chodzi o wieczorne spacery ze światłami to w tym zimowym sezonie jest w czym wybierać. Czy Ogród Świateł w Krakowie to będzie także i Wasz wybór? A może już byliście tu i podzielicie się z nami wrażeniami z tej wystawy?

A teraz zapraszamy Was na spacer po krakowskim Ogrodzie Świateł...

 

 
*
Relacji z innych ogrodów świateł (sezon 2021/2022) szukajcie tu:
 
*
Ogród Świateł | Królewna Śnieżka w Krakowie
Ogród Doświadczeń im. St. Lema, Aleja Pokoju 68
tel. 459 595 777
krakow@ogrodswiatel.pl
 

*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to