Lumina Park Wrocław - Magiczna Podróż na Zamku Topacz

Krótki zimowy dzień nie musi być szary, może być pełen światła, kolorów i muzyki i to wszystko znajdziecie w Lumina Park Wrocław, parku świateł który powstał przy Zamku Topacz :)
 
Zrobiłam krótką sondę w naszej rodzinnej ekipie, który odwiedzony przez nas w tym sezonie park lub ogród świateł podobał się NAJbardziej i w naszym rodzinnym rankingu parków to właśnie ten przy Zamku Topacz zajął pierwsze miejsce (nr 1 w rankingu Franka & Jacka i nr 2 u Antka (u niego z kolei wygrał Kraków), a w moim... naprawdę podobały mi się wszystkie odwiedzone w tym sezonie ;)

Jeśli będziecie w okolicach Wrocławia to warto zajrzeć do stworzonego specjalnie na sezon zimowy parku pełnego światła, który powstał przy Zamku Topacz. Jest to ciekawe miejsce dla i dzieci, i dla dorosłych. Wystawa z tym czternastowiecznym zamkiem w tle jest czynna jest jeszcze do 28 lutego 2022 roku.
 

Na ścieżkach parku wyznaczona jest jednokierunkowa trasa zwiedzania (jeśli ktoś był rok wcześniej to w tym sezonie trasa jest dłuższa i pełna nowych elementów). W tym sezonie odbywamy Podróż Dookoła Świata, od Australii, przez Rosję, aż po Chiny, krótko pisząc... bogactwo w różnorodności instalacji świetlnych, niektóre są naprawdę zaskakujące i dość oryginalne.
 
Tak jak w zeszłym sezonie, tak i w tym, dajemy ogromny plus za organizację. Park odwiedziliśmy w dzień wolny, więc nie da się ukryć, że odwiedzających było sporo, ale bez problemu zaparkowaliśmy na jednym z przygotowanych tu parkingów. Jeśli kupicie bilet wcześniej | tutaj: bilety.topacz.pl | unikniecie konieczności stania w kolejce do kasy (jeśli akurat będzie). Bilety online kupujemy na konkretny dzień i tego dnia musimy je wykorzystać. Na spacer musicie poświęcić ok. półtorej godziny (oczywiście można być dłużej). Sugerujemy tylko żeby nie planować wizyty po większych opadach, bo może być dość mokro.

Do dyspozycji mamy sporą przestrzeń parku, goście odwiedzający park byli rozproszeni i tłoczno było tylko w niektórych miejscach. Na odwiedziny bez ryzyka tłoku najlepiej wybrać się między środą a piątkiem (i wtedy mamy także tańszy wstęp) lub w dni wolne być zaraz po otwarciu lub wybrać późniejsze godziny wieczorne między godz. 19:00 a 21:00, ale pamiętajcie, że ostatnie wejście na trasę jest o godz. 20:00.
 • Dla dzieci można zabrać mapkę z zadaniami (pytajcie o nią przy wejściu).
 • Na miejscu można kupić zimne i ciepłe napoje: sok (8 zł), woda (7 zł), herbata (14 zł), kawa (10-14 zł), gorąca czekolada (12-15 zł), grzane wino (20 zł). Do jedzenia grzybowa z łazankami, grochówka i bigos wiejski (wszystko po 19,99 zł), frytki (14 zł), krewetki (16 zł), nuggetsy (14 zł), hot dog (10 zł).
 • Na teren parku można wejść z psem.
 • Jeśli chcecie nieco się ogrzać to warto zajrzeć do budynku Muzeum Motoryzacji Topacz - działa tam kawiarenka z ciepłymi napojami i ciastem. 
Godziny otwarcia:
 • do 23 stycznia: od 16:20 do 21:00
 • od 23 do 31 stycznia: od 16:40 do 21:00
 • od 1 do 15 lutego: od 17:00 do 21:00
 • Uwaga! Aktualnie park otwarty jest od środy do niedzieli.
Cennik:
 • środa & czwartek: ulgowy - 23 zł | normalny - 26 zł | rodzinny - 89 zł
 • piątek, sobota & niedziela: ulgowy - 26 zł | normalny - 29 zł | rodzinny - 99 zł
 • dzieci poniżej 2 roku życia - 1 zł
 • bilet rodzinny obejmuje 2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osobę dorosłą i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny dla każdego członka rodziny za ukazaniem karty
Planując odwiedziny Lumina Park można też kupić bilety łączone razem z Muzeum Motoryzacji Topacz | facebook.com/MuzeumTopacz | gdzie do marca 2022 roku trwa wystawa czasowa Pojazdy Świętego Mikołaja i w pakiecie oba bilety są tańsze niż osobno. O tej wystawie pisaliśmy tutaj: Muzeum Motoryzacji Topacz świątecznie...
 
Parking:
Parkingi zlokalizowane są na terenie Zamku Topacz. Wjazd w tygodniu odbywa się przez bramę nr 2, w weekendy (od piątku do niedzieli) przez główną bramę.
 
*
Każdy z odwiedzonych przez nas w tym roku ogrodów i parków świateł był inny. Wszystkie łączyło to, że w każdym była czekolada na gorąco (dla niektórych to istotne ;)) i każdy z nich pozwolił na przedłużenie krótkiego zimowego dnia o przyjemny spacer z atrakcjami.
 
Relacji z innych ogrodów świateł (sezon 2021/2022) szukajcie tu:

Czy udało się Wam już odwiedzić z któryś z tych parków? A może jeszcze inny? Czekamy na Wasze relacje w komentarzach :) 

A teraz zapraszamy Was na magiczną podróż dookoła świata...


*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to