Poznajemy... Zagroda 3siostry w Rybniku

Dziś kilka słów o miejscu przyjaznym ludziom & zwierzętom :) Zagroda 3siostry to miejsce dobre nie tylko dla dzieci - trzy pierwsze odwiedzające zagrodę pewnego dnia (w tym ja :)) zaliczały się do kategorii wiekowej 18+ ;) Ale jest to miejsce najbardziej przeznaczone właśnie dla rodzin z dziećmi. Jest tu sporo miejsca do wybiegania się, plac zabaw i wiele ciekawych zakamarków do odkrycia, tym ciekawszych, że zamieszkałych przez wiele dwu i czteronożnych stworzeń. A wśród nich kozy, owce, alpaki, drób, króliki, żółwie, świnki morskie, świnka, kot, pies, kuc, osioł, uroczy i spory cielaczek oraz najprawdziwszy szop. 
 
 

Największe zaskoczenie? Owca Buka która bardziej niż o jedzenie prosi o głaski, duża, puchata, ciepła i stworzona do głaskania - jeśli odwiedzicie ją na samym początku możecie nie pójść już dalej. Dla niej na pewno tu wrócimy :)
 
Skąd wziął się pomysł na takie miejsce?
W Zagrodzie gospodyniami są mama Martyna i jej trzy córki czyli... 3 siostry: Matylda, Pola i Roma, które mają szczęście wychowywać się w zgodzie z naturą, w miłości do zwierząt i blisko natury. Dzięki temu, że zagroda otwarta jest także dla innych to każdy może przyjść tu i pospacerować wśród zwierząt, daje to radość i naprawdę uspokaja, czego sama doświadczyłam. 
 
 A co można robić w tej Zagrodzie?
  • Można tu po prostu... odpocząć
  • Można zrobić dziecku urodziny
  • Można zrobić ognisko
  • Można wziąć na spacer alpaki
  • Większość zwierząt można pogłaskać, nakarmić oraz pospacerować w ich towarzystwie...
  • Jesienią czyli teraz można zrobić klimatyczne jesienne zdjęcia nie tylko z dyniami (mniej więcej do połowy listopada) oraz załapać się na pieczenie ziemniaków w ognisku :)
  • Można polować na ciekawe wydarzenia - np. spotkanie z Mikołajem w okolicach 6 grudnia, półkolonie latem, sesje fotograficzne (zagroda jest dekorowana tematycznie w zależności od pory roku) i oczywiście dzień dziecka.
Warto zajrzeć do Zagrody przy okazji różnych organizowanych tu wydarzeń, szczegółów szukajcie na profilu Zagroda 3siostry - tam szukajcie także aktualnych informacji o dniach i godzinach otwarcia.
  • Zagrodę 3siostry znajdziecie w Rybniku Kamieniu | ul. Jodłowa 91
  • Najbliższy parking znajduje się przy boisku sportowym | ul. Jodłowa 75G
  • Wstęp: dziecko - 10 zł | osoba dorosła - 15 zł (dane z 2022 roku)
W Zagrodzie jest rodzinnie, kameralnie i miło... Po sąsiedzku jest las i stawy, więc przy okazji można także pospacerować albo przyjechać tu na rowerze i to jest bardzo dobry pomysł. Musimy zaplanować wycieczkę rowerową, z przystankiem w tym miejscu, w końcu Rybnik rozpieszcza rowerzystów fajnymi ścieżkami, więc myślę że nie będzie z tym problemu :)
 
A teraz zapraszamy Was na spacer po Zagrodzie 3siostry...
 

 
 
Spacer z alpakami
 

*
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to