Wędrujemy... Na Krzakoską Skałę w Wiśle, jakie z niej są widoki!

Tym razem zabieramy Was do jesiennego miasta Wisła. Tu wśród jesiennych obrazków znajdziecie jeden bardzo wyjątkowy - piękny widok na miasto i otaczające go góry z Krzakoskiej Skały.

Co kryje się za tą ładną nazwą? Ściana skalna o wysokości ponad 10 metrów i szerokości prawie 60 metrów, chroniona jako pomnik przyrody, nazywana także Skałą pod Kobylą lub Skałkami na Kobylej. Szukacie łatwo dostępnego punktu widokowego w Wiśle z widokiem na góry? To już znaleźliście... 

 

Gdzie znaleźć Krzakoską Skałę i czy warto jej szukać? ;)
Krzakoska Skała znajduje się na niebieskim szlaku, który prowadzi z Wisły w kierunku Małego i Wielkiego Stożka. Jeśli planujecie wyprawę tym szlakiem to Krzakoska Skała jest obowiązkowym punktem na przystanek w trasie.

Ze stacji PKP Wisła Dziechcinka na Krzakoską Skałę mamy do przejścia tylko 3,3 km wspomnianym niebieskim szlakiem. Prowadzi on lasem, ale po drodze znajdziecie już pierwsze widoki...

 


 

Jeśli nie macie zbyt wiele czasu możecie za cel wyprawy obrać tylko wspomnianą skałę, a po odpoczynku i nasyceniu oczu ładnymi widokami wrócić z powrotem do Wisły.

Jest też trzecia opcja - można tu dojechać samochodem (ul. Spokojna i osiedle Kobyla), o ile nie boicie się jazdy bardzo wąską drogą (z mijankami), która do tego miejscami mocno pnie się do góry... Raczej nie polecamy w okresie kiedy leży śnieg ;)

Znaleźć tę ławeczkę warto... Jest to idealne miejsce na krótką wycieczkę z widokami, złapanie oddechu, z racji serduszkowej ławeczki dobre dla zakochanych - może na zaręczyny? Tak tylko podsuwamy pomysł :)

 


A jakie są tu widoki? Piękne... Kiedy staniemy na górnej części tej ściany skalnej to widzimy jak na dłoni Wisłę i otaczające ją góry - górska panorama ciągnie się od Czantorii, przez Równicę po Baranią Górę. Jest to jeden z ładniejszych widoków w Beskidzie Śląskim. Uwaga! Nie ma zabezpieczeń, trzeba zachować ostrożność.

Za inspirację wycieczkową dziękujemy Ruszaj z nami :)

A teraz zabieramy Was już na Krzakowską Skałę...

 
*
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to