Industriada 2020 w Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek

26 września 2020 odbyła się 11 edycja INDUSTRIADY czyli święta Szlaku Zabytków Techniki | www.zabytkitechniki.pl |. Świętowało 36 obiektów na tym szlaku, a do wyboru było w sumie 301 wydarzeń. Pokus było wiele, bo wiele ciekawych obiektów możemy znaleźć od Częstochowy po Ustroń i Cieszyn, więc od przybytku głowa bolała, ale w końcu coś trzeba było wybrać ;)
 

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie | muzeum-chleba.pl | z okazji Industriady przygotowało specjalny program zwiedzania. FrAntki wybrały się na Industriadę z babcią, a to muzeum świetnie łączy pokolenia - starsi odnajdują tu wiele wspomnień ze swojej młodości, co często wywołuje uśmiech na twarzy, a młodzi mogą zobaczyć jak to kiedyś było i poznać niecodzienne (bo dawne) przedmioty codziennego użytku zgadując do czego mogły one służyć. Wszyscy zasiedli z uśmiechem w prawdziwych szkolnych ławkach (chociaż była sobota ;)) i mogli wziąć udział w niezwykłej lekcji :)

Ale Muzeum Chleba to przede wszystkim tytułowy CHLEB, tu dowiadujemy się wiele o historii chleba, zapoznajemy się z pracą rolnika i piekarza – ludzi, dzięki którym mamy codziennie chleb na stole, poznajemy narzędzia służące do uprawy zbóż, produkcji mąki i wytwarzania chleba. Całość uzupełniały warsztaty własnoręcznego formowania plecionek, oczywiście z późniejszą konsumpcją :)

Poza dawną klasą szkolną można było zajrzeć do tradycyjnej piekarni, cukierni oraz śląskiej kuchni, a także zobaczyć wystawę śląskich strojów tradycyjnych bogato zdobionych. 

Mamy nadzieję, że następna Industriada, w 2021 roku, odbędzie się tak jak to bywało co roku - planowo w czerwcu. 

 RADZIONKÓW | Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek

*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to