Wędrujemy... Potrójna z Rzyk jesienią
- I zaraz kolejny PLUS! Parkingi. Na końcu drogi, w miejscu gdzie od razu wchodziliśmy na szlak jest ich kilka z czego jeden jest naprawdę spory, nie mieliśmy żadnego problemu ze znalezieniem miejsca, nawet mogliśmy wybierać, który parking jest ładniejszy ;)
*
NASZA TRASA NA MAPIE | mapy.cz/s/pojupezaca
Trasa, którą chcemy Wam zaproponować liczy 11 km, ale ostatnie 2,5 km nie schodziliśmy szlakiem, bo zależało nam na tym żeby w ten krótki listopadowy dzień zejść prosto na nasz parking najkrótszą drogą. Na tym "skrócie" pierwsze 500 m prowadzi wąską polno-leśną ścieżką w dół, a po dojściu do zabudowań dalej i do końca mamy już drogę. Jeśli chcecie iść tylko szlakami to polecamy Wam tę trzynastokilometrową pętlę:
Z parkingu idziemy szlakiem żółtym, który początkowo wiedzie szeroką spokojną drogą, przy której płynie strumyk, to dodatkowa atrakcja :) Po ok. 1,5 km zaczyna się dość konkretna wspinaczka kamienistym szlakiem. Po ok. kilometrze wspinania się po czasem dość sporych kamieniach możemy powiedzieć, że najtrudniejsze za nami ;) Teraz będzie już zdecydowanie przyjemniej :) Dołączają tu inne szlaki, nasz żółty nie jest już samotny, i tak przez Rezerwat przyrody Madohora i pod zalesionym szczytem Łamanej Skały dochodzimy do Przełęczy na Przykrej i tu dalej trzymając się szlaku żółtego dochodzimy do Chatki pod Potrójną - bardzo przyjemnego miejsca do odpoczynku | www.potrojna.com.pl | facebook.com/Chatka.pod.Potrojna |. W dniu kiedy tu byliśmy można tu było zjeść np. bigos lub pierogi z kapustą i grzybami (porcja 10 zł), kwaśnica (5 zł talerz), chleb ze smalcem i ogórkiem (5 zł) lub grzane wino (7 zł). Czas oczekiwania na posiłek w to niedzielne popołudnie... ok. 2 minuty :) Tym bardziej polecamy - warto tu zajrzeć :)
Oprócz Chatki pod Potrójną na trasie naszej wycieczki mamy także Chatkę na Potrójnej i jest to kolejne miejsce gdzie warto się zatrzymać na odpoczynek i coś (na pewno) dobrego | chatka-potrojna.manifo.com |.
*
Na Potrójną można też dojść z Przełęczy Kocierskiej, to także bardzo przyjemna trasa ale z mniejszymi przewyższeniami, idealna na wędrówkę z młodszymi dziećmi. Tę opcję przejścia wybraliśmy zimą, relacja tu: Wędrujemy... Potrójna zimą. Jak ten szlak wygląda w niezimowej porze zobaczycie u places2visit, tutaj: Potrójna - Beskid Mały - Mały Szlak Beskidzki.
Komentarze
Prześlij komentarz