Spacerem... Bagna Błędowskie

BAGNA BŁĘDOWSKIE odwiedziliśmy jesienią. Ten rok był dość suchy, dlatego bagien nie znaleźliśmy ;) Znaleźliśmy za to drewniane kładki na ścieżce dydaktycznej "DOLINA BIAŁEJ PRZEMSZY" (kładki mają długość ok. 200 m), a do tego dwie wieże widokowe i bardzo, bardzo ładny LAS - warto było przyjechać tu choćby dla niego :)

START: Parking przy OSP Dąbrowa Górnicza Błędów | tutaj to miejsce na mapie

Na mapie trasa od parkingu do dwóch wież widokowych, potem pokręciliśmy się jeszcze po lesie wracając na parking inną drogą.

 

Przeszliśmy tylko fragment ścieżki dydaktycznej, od OSP Błędów do drugiej wieży widokowej, cała trasa liczy ok. 15 km i biegnie z Klucz do Dąbrowy Górniczej, nie tylko przez bagna, ale także przez Pustynię Błędowską, na pewno warta jest spaceru, niestety jest jednokierunkowa, więc byłby to długi spacer gdybyście chcieli wrócić na miejsce startu tą samą drogą ;) Ale na pewno kiedyś pokusimy się o jeszcze jakiś (chociaż) fragment :) Przy pierwszej z wież jest altanka gdzie można odpocząć.

Na pewno wrócimy tu z rowerami kiedy powstanie zapowiadana trasa zwana WROTAMI DO PUSTYNI BŁĘDOWSKIEJ - czekamy na nią z niecierpliwością :)

Jak Bagna Błędowskie wyglądają w bardziej zielonej porze roku zobaczycie u Kasai - podróże w sieci.

*

BAGNA BŁĘDOWSKIE

*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

Komentarze

  1. Ta zapowiadana trasa rowerowa brzmi ciekawie. Dajcie znać jak już powstanie to chętnie się wybierzemy ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to