Restauracja PKP od kuchni... | GLIWICE

Pomysł na te nietypowe ferie? ZWIEDZANIE RESTAURACJI, taką możliwość daje Restauracja PKP Pyszne Kurcze Pyszne w Gliwicach, którą może już znacie, pisaliśmy o niej już tutaj: Restauracja PKP czyli Pyszne Kurcze Pyszne. A teraz można poznać ją "od kuchni".  
 

RESTAURACJA PKP | Gliwice, ul. Jasnogórska 14A | to jedyne w Polsce miejsce gdzie działa kolej restauracyjna ;) a napoje do stolików przywożą... pociągi :) To prawdziwa kolej w miniaturze z całą infrastrukturą - są tu dworce, tunele, rozjazdy i semafory :)

WARSZTATY KOLEJOWE to nowość w ofercie restauracji. W czasie mniej więcej 45 minut młodzi kolejarze mają okazję poznać historię kolejki wąskotorowej, zwiedzić restaurację czyli pokręcić się do woli po całej sali, która jak możecie zobaczyć na zdjęciach pełna jest miniaturowych kolejowych torów, będą mogli sterować pociągiem na specjalnie przygotowanej makiecie i zrobić sobie zdjęcia z akcesoriami kolejarza. Będzie też wizyta w pomieszczeniu zawiadowcy tej restauracyjnej kolei i wypuszczenie pociągów w świat czyli na salę ;) Na koniec dzieci dostają mały upominek i obiad na wynos (nuggetsy z frytkami).

Na warsztaty umawia się indywidualnie (tylko jedno dziecko lub rodzeństwo). Koszt: 45 zł za dziecko. Zapisy na warsztaty - telefonicznie | 730 508 708 | lub bezpośrednio w restauracji. 


 

Co więcej w Gliwicach? Zajrzyjcie na rynek. Codziennie w godzinach 12:00 - 19:00 (z przerwą od 14:30 do 15:00) działa WIEDEŃSKA KARUZELA (wozi dzieci bezpłatnie), ale uwaga - będzie tylko do 8 stycznia. Palmiarnia miejska niestety nie jest czynna w czasie "ferii", będzie ją można znów odwiedzić po 17 stycznia 2021.

 *
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to