Spacerem... Szwajcaria Rachowicka jesienią...

O Szwajcarii Rachowickiej czyli "Szwajcarii" na Śląsku, niedaleko Gliwic, pisaliśmy już w maju, tutaj: Spacerem... Szwajcaria Rachowicka. Wtedy obiecaliśmy sobie, że wrócimy tu jesienią i teraz będzie o tym powrocie :)

Ścieżka przyrodniczo-leśna "RACHOWICE" w Nadleśnictwie Rudziniec nie jest długa, liczy tylko ok. 2 km, ale będąc w tej okolicy można znaleźć jeszcze inne leśne ścieżki albo przejść ścieżkę edukacyjną przynajmniej dwa razy, warto ;) Szlak wyznaczony jest fragmentami dolinki potoku Sierakowickiego i to właśnie ten teren nosi nazwę „Szwajcarii Rachowickiej".

Przy wejściu na ścieżkę znajduje się dość duży leśny parking | tutaj to miejsce na mapie.

Na parkingu szukajcie ścieżki prowadzącej do lasu oznaczonej tablicą "Kierunek marszu" - to właśnie dobra droga. Na trasie są kolejne drogowskazy, więc nie sposób się tu zgubić.

Na całej ok. 2 km trasie są i typowe proste leśne ścieżki, i drewniane pomosty, poręcze zabezpieczające, zejścia i podejścia po terenowych schodkach, a najciekawszy most-bujamost spotkacie na koniec. Jesienią jeszcze piękniej niż wiosną wyglądają tu majestatyczne stare drzewa, do tego w takim czasie można tu zobaczyć naprawdę kosmiczne grzyby, a poszukiwanie ich, szczególnie na pniach czy gałęziach zwalonych drzew, może być naprawdę świetną zabawą ;)

Ścieżka ma formę pętli, więc wrócicie nią w to samo miejsce. Po deszczu bywa tu ślisko, więc stawiając kroki na drewnianych deskach trzeba uważać, ale warto wybrać się tu i wiosną, i latem, i jesienią, nawet w bardziej pochmurny dzień, klimat jest niezwykły :)

*

SZWAJCARIA RACHOWICKA

*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to