Wędrujemy... Stary Groń z Brennej Leśnicy

Tym razem trasa nie za długa, dobra na krótki dzień lub szybką wycieczkę z dodatkowymi atrakcjami. Czego możemy się spodziewać? ;) Przed nami siedem kilometrów trasy, a po drodze Chata Grabowa & Ogród Bajek, dalej wieża widokowa na Starym Groniu, na koniec mało znane miejsce do odpoczynku nad rzeką Leśnicą (to ostatnie miejsce warto zapamiętać na sezon letni!) i nowa tężnia z ładnym placem w Brennej Leśnicy. To jednak może być długi dzień ;)
 


 

Startujemy z parkingu w Brennej Leśnicy  | tutaj to miejsce na mapie

Z Brennej Leśnicy do Chaty Grabowej, która znajduje się pod szczytem Grabowej idziemy 2 kilometry korzystając z Bajkowego Szlaku Utopca i jest to szlak, który często wybierany jest na wędrówki z wózkiem, pod Chatą Grabowa (punkt 2 na naszej mapie) zawsze spotykamy rodziców z dziecięcymi wózkami, którzy spacerują właśnie tym szlakiem. Jak wygląda droga możecie zobaczyć na naszych zdjęciach, część trasy to betonowe płyty, część to równiutki asfalt. Na początkowym odcinku droga pnie się w górę dość mocno, więc będzie to niezła rozgrzewka ;) UWAGA! Jeśli chcecie na wyprawę wziąć wózek to powrót na dół tylko tą samą drogą!

W Chacie można kupić coś do jedzenia. Szybki rzut oka na menu - do wyboru mamy m.in. zupy - kwaśnica, barszcz czy pomidorowa (po 18 zł), porcję frytek (11 zł), placki ziemniaczane ze śmietaną (24 zł) lub gulaszem (28 zł), kluski na parze z sosem z truskawek (27 zł/4 szt.), schabowy z frytkami (29 zł). Oczywiście z powodu obowiązujących obostrzeń wszystko wydawane jest z okienka i tylko na wynos, ale dookoła chaty są miejsca gdzie przy dobrej pogodzie można usiąść. Nie ma możliwości skorzystania z toalety (budynek jest niedostępny dla turystów). A czym jest Ogród Bajek? To ładnie urządzona przestrzeń przy Chacie, zadbany ogród z drewnianymi rzeźbami, ławeczkami i niewielkim placem zabaw dla dzieci, do tego z bardzo ładnymi widokami.

Od Chaty Grabowej do wieży widokowej na Starym Groniu (punkt 3 na mapie) trasa jest bardzo przyjemna - idziemy czarnym szlakiem kolejne 2 kilometry. Mało jest różnic wysokości, za możemy nacieszyć się kolejnymi bardzo ładnymi widokami. Po prawej stronie widzimy widokową Halę Jaworową, którą odwiedziliśmy przy okazji innej wycieczki - tutaj możecie opis i zdjęcia

Na wieżę widokową można wejść, a pod wieżą znajdują się stoły i ławki - jest to kolejne miejsce gdzie można zaplanować odpoczynek.

Przy wieży widokowej znajdujemy szlak zielony, którym schodzimy już w dół - w kierunku Brennej Leśnicy. Na początku droga jest dość kamienista, trzeba bardziej uważać, ale za chwilę mamy już znowu betonowe płyty.

W pewnym momencie porzuciliśmy szlak, który skręcał w las (punkt 4 na mapie) i schodziliśmy dalej drogą (ruch był praktycznie zerowy). Dzięki temu mieliśmy mniej do przejścia na ostatnim odcinku kiedy idziemy już drogą bardziej ruchliwą (choć i tak nie było źle i było pobocze).

W miejscu gdzie zeszliśmy do głównej drogi po drugiej stronie rzeki znajdziecie ciekawy punkt do odpoczynku i na piknik (punkt 6 na naszej mapie). Jest tu kilka ławek i stołów i łagodne zejście na kamienisty brzeg płytkiej rzeki - to może być bardzo przyjemne miejsce na letni piknik nad rzeką.

Na koniec można zatrzymać się jeszcze przy tężni w Brennej Leśnicy, zaraz obok jest także nowy plac zabaw | tutaj to miejsce na mapie.

Do zobaczenia w Brennej :)

*

Bajkowy Szlak Utopca z Brennej Leśnicy

Chata Grabowa

Czarny szlak w stronę Starego Gronia

 
Wieża widokowa na Starym Groniu

Zielony szlak w kierunku Brennej Leśnicy

Miejsce do odpoczynku nad rzeką Leśnicą

Tężnia & plac zabaw w Brennej Leśnicy

*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to