Poznajemy... AnimalWorld | Zabrze

W poszukiwaniu miłych i kameralnych miejsc dotarliśmy do Zabrza i do AnimalWorld. Jest to miejsce, które powstało z rodzinnego zamiłowania do zwierząt. To takie mini-zoo prowadzone przez ludzi z maxi-sercem :) Na dość rozległym terenie, mieszka ok. 150 zwierząt - najwięcej jest tu ssaków & ptaków, niektóre (jak urocze stadko gęsi) zostały wykupione i uratowane przed zjedzeniem i teraz wiodą tu spokojne życie :)


*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

AnimalWorld | Zabrze, ul. Niedoby 11

 
AnimalWorld odwiedziliśmy w drugi dzień świąt i jest to jedno z niewielu czynnych aktualnie miejsc, które możecie odwiedzić także w czasie tegorocznych ferii. A z okazji świątecznego czasu na terenie minizoo stanęła też świąteczna szopka.

Aby odwiedzić minizoo i poznać wszystkich mieszkańców trzeba wcześniej umówić się - można to zrobić telefonicznie | tel. 509671656 lub 502611210 | lub np. korzystając z messenger'a | AnimalWorld |.

Wizyty są możliwe od wtorku do niedzieli w godzinach od 11:00 - 16:00 (w poniedziałki nieczynne). Umawiamy się na konkretną (pełną) godzinę, wtedy spacerując z przewodnikiem poznajemy wszystkich mieszkańców. Trwa to ok. godziny. Po zakończeniu zwiedzania można jeszcze zostać i wrócić do swoich ulubieńców ;)

Przy wejściu działa minibar z napojami i pamiątkami. Do biletów wstępu można kupić także jedzenie dla zwierząt - są ziarenka dla ptaków i marchewka dla alpak plus zielenina dla innych roślinolubnych ;) Koszt: 3-5 zł za kubeczek. Warto zainwestować, szczególnie jeśli jesteście tu z dziećmi, zwierzęta są bardzo przyjazne, w czasie zwiedzania będziecie mieć z nimi bliski kontakt i na pewno będzie okazja aby je nakarmić. Takie bliskie spotkania - to duży atut tego miejsca :) 

Na pewno miejsce to bardziej żyło jeszcze we wcześniejszych miesiącach kiedy możliwe było organizowanie urodzin, pikników, warsztatów (m.in. takich w czasie których dziecko wciela się w opiekuna), a nawet noclegów w towarzystwie zwierząt. Miejmy nadzieję, że to wszystko znów kiedyś wróci...

Uwaga - po opadach może być błoto, weźcie buty których nie żal zbrudzić.

Koszt zwiedzania/oprowadzania to 10 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy).

Miłe zwierzątka & ich opiekunów serdecznie pozdrawiamy :)

*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to